Nowi prezesi w Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji oraz Towarzystwie Budownictwa Społecznego
W miejskich spółkach doszło do znaczących zmian na stanowiskach prezesów. Zakład Wodociągów i Kanalizacji oraz Towarzystwo Budownictwa Społecznego powitały nowych liderów po rezygnacjach ich poprzedników. Nowi prezesi to osoby z bogatym doświadczeniem zawodowym i samorządowym.
  1. Piotr Wojciechowski nowym prezesem ZWiK.
  2. Karol Makijonko objął stanowisko prezesa TBS.
  3. Rezygnacje Marcina Burchackiego i Łukasza Lewandowskiego.
  4. Nowi prezesi z bogatym doświadczeniem zawodowym i społecznym.

Piotr Wojciechowski, który przejął funkcję prezesa Zakładu Wodociągów i Kanalizacji, ma za sobą wieloletnią karierę w branży sanitarnej. Jest absolwentem Wydziału Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej i posiada uprawnienia SEP w zakresie urządzeń, instalacji i sieci gazowych oraz elektroenergetycznych. Wojciechowski pełnił również mandat radnego Rady Miasta Ciechanów, gdzie przewodniczył komisji rewizyjnej. Jego poprzednik, Marcin Burchacki, zrezygnował po niemal 5,5 latach pracy, obejmując nowe stanowisko zastępcy burmistrza Mławy.

Karol Makijonko, nowy prezes Towarzystwa Budownictwa Społecznego, ma 37 lat i bogate doświadczenie w administracji publicznej. Ukończył studia magisterskie na kierunku administracji publicznej i przez 17 lat pracował w samorządzie powiatowym. Przez ponad cztery lata pełnił funkcję zastępcy kierownika w Wydziale Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego. Jego poprzednik, Łukasz Lewandowski, po prawie ośmiu latach kierowania TBS, został dyrektorem Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Warszawie.

Wojciechowski, jako nowy lider ZWiK, jest znany mieszkańcom zarówno z działalności zawodowej, jak i społecznej. Jego zaangażowanie w sprawy lokalne oraz sportowcy pasje przysporzyły mu wielu zwolenników. Jego doświadczenie na stanowiskach kierowniczych w Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji ma być gwarancją kontynuacji i rozwijania dotychczasowych osiągnięć spółki.

Makijonko natomiast wnosi do TBS swoje doświadczenie administracyjne i zaangażowanie w inicjatywy społeczne. Jego praca w samorządzie oraz liczne szkolenia z zakresu zarządzania ryzykiem i weryfikacji dokumentów publicznych, przygotowały go do skutecznego zarządzania miejską spółką. Od kwietnia 2024 roku pełni również funkcję przewodniczącego Rady Gminy Ciechanów.

Te zmiany na stanowiskach prezesów mogą przynieść nowe perspektywy i kontynuację rozwoju dla obu spółek. Mieszkańcy mogą być pewni, że nowi liderzy mają odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie, aby sprostać wyzwaniom, jakie niesie za sobą zarządzanie kluczowymi dla miasta instytucjami.


Na podstawie: Urząd Miasta Ciechanów