Dwóch pijanych 54-latków zatrzymanych przez ciechanowską policję
W miniony weekend policjanci z Ciechanowa wyeliminowali z ruchu dwóch pijanych kierowców, którzy stwarzali ogromne zagrożenie na drogach. Obaj mężczyźni, obaj w wieku 54 lat, mieli wysokie stężenie alkoholu we krwi, co doprowadziło do natychmiastowego odebrania im prawa jazdy.
  1. Zatrzymanie kierowcy ciężarówki z prawie promilem alkoholu.
  2. Zgłoszenie anonimowe doprowadziło do zatrzymania kierowcy forda z blisko 3 promilami.
  3. Obaj mężczyźni stracili prawo jazdy i staną przed sądem.
  4. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi im do 3 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

W piątek, 7 czerwca, funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli ciężarówkę marki Scania na ulicy Pułtuskiej. Prowadzący pojazd 54-letni mieszkaniec Ciechanowa miał prawie promil alkoholu w organizmie. To zatrzymanie było możliwe dzięki czujności policjantów, którzy regularnie kontrolują stan trzeźwości kierowców.

Kolejne zatrzymanie miało miejsce w niedzielę, 9 czerwca, po otrzymaniu anonimowego zgłoszenia. Funkcjonariusze natychmiast zareagowali i w krótkim czasie zlokalizowali opisany pojazd na drodze krajowej nr 60 w miejscowości Władysławowo. Kierowca forda, również 54-letni, miał niemal 3 promile alkoholu we krwi. To zatrzymanie tylko potwierdza, jak ważne są sygnały od obywateli i ich współpraca z policją.

Obaj mężczyźni stracili swoje prawa jazdy i czeka ich teraz proces sądowy. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów na co najmniej 3 lata oraz wysoka kara pieniężna.

Policja apeluje do wszystkich mieszkańców: "Pamiętajmy, że nietrzeźwy kierowca to zawsze ogromne niebezpieczeństwo dla innych uczestników ruchu! Jeśli masz podejrzenia, że kierowca jest pijany – zawiadom policję, dzwoniąc pod numer alarmowy 112."


Na podstawie: Policja Ciechanów