14 września w Ciechanowie półmaraton, 10 km, 5 km i biegi dla dzieci

W niedzielę 14 września ulicami Ciechanowa znów będzie głośno od kroków biegaczy i dopingujących kibiców - półmaratończycy oraz uczestnicy krótszych dystansów ścigać się będą po atestowanych trasach, na stadionie przy ul. 3 Maja powstanie miasteczko sportowe, a dla najmłodszych przygotowano osobne, bezpłatne biegi dla dzieci (limit 200 osób).
- Weź udział i kibicuj na trasach Ciechanowa - sprawdź, kiedy i skąd ruszają biegi
- Przyjedź wcześniej, odbierz pakiet i sprawdź zasady dla dzieci
Weź udział i kibicuj na trasach Ciechanowa - sprawdź, kiedy i skąd ruszają biegi
VI Ciechanowskie Święto Biegania odbędzie się w niedzielę 14 września. Centrum wydarzenia to stadion MOSiR przy ul. 3 Maja, gdzie powstanie miasteczko sportowe i gdzie mieszczą się starty i meta większości konkurencji.
Półmaraton (21,095 km) i bieg na 10 km wystartują o godz. 10.00 ze stadionu. Trasa półmaratonu prowadzi m.in. przez most 3 Maja, ul. Sienkiewicza, Rondo Kaprala Józefa Grzesia, pętlę miejską z przejściem w rejon ul. Armii Krajowej, dalej ul. Rzeczkowską, ul. Witosa, ul. Mikołajczyka, ul. Warszawską do Ławeczki Bartołda, powrót ul. Warszawską, plac Kościuszki i ul. 3 Maja z powrotem na stadion, gdzie zawodnicy wykonają jedno okrążenie na bieżni i powtórzą trasę. Meta zlokalizowana jest na stadionie.
Trasa 10 km przebiega podobnym odcinkiem: stadion MOSiR - most 3 Maja - ul. Sienkiewicza - pętla miejska do ul. Armii Krajowej - ul. Rzeczkowska - ul. Witosa - ul. Mikołajczyka - ul. Warszawska - plac Kościuszki - ul. 3 Maja - stadion. Meta także na stadionie.
Starty marszu nordic walking oraz biegu na 5 km ruszają o godz. 10.05. Trasa 5 km przebiega ze stadionu ul. 3 Maja przez plac Kościuszki do ul. Warszawskiej (do Ławeczki Bartołda), następnie powrót ul. Warszawską do ul. Mikołajczyka, skręt i bieg przez ul. Mikołajczyka w ul. Witosa do skrzyżowania z ul. Rzeczkowską (nawrót) i powrót tą samą drogą na stadion, gdzie znajduje się meta.
Na 6. km (na pętli miejskiej w zatoce autobusowej za rondem W. Pileckiego) oraz na 16. km (na ul. Warszawskiej) organizatorzy ustawili punkty nawadniania dla uczestników półmaratonu i 10 km.
Przyjedź wcześniej, odbierz pakiet i sprawdź zasady dla dzieci
Zapisy do wszystkich konkurencji są przyjmowane do 10 września (zamknięcie systemu o godz. 23.59). Biuro zawodów na stadionie będzie działać 14 września od godz. 7.30. Weryfikacja i wydawanie pakietów startowych odbywa się do godz. 9.30 - po tym czasie lista startowa zostanie zamknięta.
Każdy uczestnik półmaratonu, biegu na 10 km, 5 km oraz nordic walking otrzyma pakiet startowy zawierający między innymi worek, termoaktywną koszulkę techniczną, numer startowy z czipem do pomiaru czasu, dostęp do zabezpieczenia medycznego, punkty nawodnienia i odżywiania, ubezpieczenie NNW oraz posiłek regeneracyjny po biegu. Przedstartowa rozgrzewka prowadzona będzie o godz. 9.40.
Po zakończeniu rywalizacji wszyscy uczestnicy otrzymają posiłek regeneracyjny i pamiątkowy medal. Dekoracja najlepszych zawodników odbywać się będzie na stadionie przy ul. 3 Maja, a nagrody pieniężne dla najlepszych sięgają do 2 000 zł.
Dla dzieci i młodzieży przygotowano osobne konkurencje na bieżni stadionu. Zbiórka uczestników przewidziana jest na godz. 12.30, starty zaplanowano od godz. 13.05. Zgłoszenia elektroniczne do biegów dzieci i młodzieży są przyjmowane do 10 września (do godz. 23.59) w ramach łącznego limitu 200 osób; udział jest bezpłatny. Rodzic lub opiekun prawny musi posiadać dokument tożsamości podczas weryfikacji w biurze zawodów.
Organizator zapewnia zabezpieczenie medyczne, punkty nawadniania oraz obsługę imprezy. Ze względu na biegi wystąpią czasowe utrudnienia w ruchu - na skrzyżowaniach i przejściach dla pieszych ruch będzie zabezpieczony przez organizatora oraz oznakowane służby porządkowe.
Na podstawie: UM Ciechanów
Autor: krystian