Skuteczne działania funkcjonariuszy z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie, doprowadziły do zatrzymania dwóch osób w związku z przestępczością narkotykową. Mężczyznom grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Do pierwszego zatrzymania doszło w ubiegłym tygodniu w Ciechanowie na ul Gostkowskiej. Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali 31-letniego mieszkańca Ciechanowa, który posiadał przy sobie susz roślinny konopi indyjskich.

Drugi mężczyzna został zatrzymany w minioną sobotę kilka minut po północy. Policjanci pełniący służbę patrolową na terenie miasta zauważyli zaparkowany na ul. Opinogórskiej samochód a w nim mężczyznę, który na widok radiowozu szybko wyszedł z pojazdu. W rozmowie z policjantami był nerwowy i nielogiczny a gdy policjanci postanowili skontrolować mężczyznę stał się agresywny. Jak się później okazało powodem jego zachowania było posiadanie substancji zabronionych. 30 -letni mieszkaniec pow. ciechanowskiego posiadał przy sobie biały proszek. Wstępne badanie zabezpieczonej substancji wykazało, ze jest to amfetamina.

Osoby zostały zatrzymane i osadzone w policyjnym areszcie. Mężczyźni usłyszeli zarzuty dotyczące posiadania narkotyków, do których się przyznali. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

nadkom. Jolanta Bym