Nadmierna prędkość, brawura, a czasami alkohol i narkotyki, to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, z jakimi na co dzień walczą policjanci z mazowieckiej grupy SPEED. Eliminowanie z ruchu nieodpowiedzialnych kierujących to główne zadanie funkcjonariuszy policyjnej „specgrupy”.

Każdy kierowca, który swoim zachowaniem będzie stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym, musi mieć świadomość nieuchronności kary. Gdy na swojej drodze spotka policjantów z grupy SPEED, których głównym zadaniem jest walka z piratami drogowymi, poniesie surowe konsekwencje za niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia, na jakie naraża siebie i innych użytkowników dróg.

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze z grupy SPEED:

  • skontrolowali 1239 pojazdów;

  • ujawnili 1132 wykroczenia, z których aż 906 to przekroczenia dopuszczalnej prędkości;

  • nałożyli 1000 mandatów karnych i skierowali 25 wniosków do sądów o ukaranie;

  • zatrzymali 16 praw jazdy, z których 8 za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym;

  • ujawnili także 12 przestępstw karnych w tym 10 z art. 178a k.k. - prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego.

Apelujemy o jazdę zgodną z przepisami i przypominamy, że od 17 września br. obowiązują nowe zaostrzone kary za niektóre wykroczenia w ruchu drogowym.

 

Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu