Odpowiednia powierzchnia biurowa, która pozwala na komfortową pracę, to prawdziwy klucz do sukcesu – dzięki niej pracownicy będą mogli skupić się na swoich zadaniach, a Ty, z fotela szefa, będziesz mógł efektywnie monitorować rozwój biznesu. Aktualnie jednym z najpopularniejszych rozwiązań wśród właścicieli przedsiębiorstw są lokale użytkowe do wynajęcia we Wrocławiu typu open space – sprawdźmy jakie są ich zalety oraz wady i czy rzeczywiście jest to idealny sposób na rozwój Twojej firmy!

Czym są lokale użytkowe do wynajęcia typu open space?

Wybierając miasto takie jak Wrocław lokale użytkowe do wynajęcia, które są do Twojej dyspozycji, bardzo często będą właśnie w formie open space. Jest to bardzo duża powierzchnia, często mająca nawet ponad 100 mkw, która umożliwia dowolną aranżację i ustawienie kilku albo kilkunastu stanowisk pracy niedaleko siebie. Rozwiązanie to pozwala na maksymalne wykorzystanie powierzchni i umieszczenie na niej wielu pracowników – zachowując przy tym ich maksymalny komfort.

Tego typu lokale użytkowe do wynajęcia polecane są przede wszystkim tym przedsiębiorcom, którzy zatrudniają wielu pracowników i chcą zapewnić im dużo miejsca do realizowania zadań. Jakie są zalety i wady takiego rozwiązania?

Open space – zalety i wady

Zacznijmy od zalet, bo tych jest naprawdę dużo. Tym, co szczególnie skłania przedsiębiorców do zainwestowania w biura open space jest oczywiście doskonały obieg informacji – pracownicy mają do siebie bezpośredni dostęp i szybko mogą przekazać sobie wszelkie wiadomości. Jest to również istotne jeżeli chodzi o relacje pracodawca-pracownik – osoby na wyższych stanowiskach nie będą odizolowane od pracowników, co będzie miało wpływ na atmosferę w pracy.

A skoro już o atmosferze mowa – w takich warunkach o wiele trudniej o konflikt, a atmosfera zwykle jest lepsza. Pracownicy tworzą zgrany team i mogą wymieniać się informacjami. Dużą zaletą jest również fakt, że w lokalach użytkowych do wynajęcia typu open space Ci mniej doświadczeni pracownicy mogą o wiele łatwiej uczyć się od innych i tym samym ich rozwój jest o wiele lepiej widoczny i szybszy. No i na koniec – oszczędność, którą przyniesie Ci taki wynajem.

Lokale użytkowe do wynajęcia we Wrocławiu typu open space – czy warto?

Oczywiście open space to również kilka wad. Mowa tutaj przede wszystkim o:

  • dużym hałasie, którzy może być dekoncentrujący i sprawić, że realizowanie codziennych zadań nie będzie wystarczająco efektywne,
  • brak prywatności, a co za tym idzie problem z koncentracją czy nerwowość, szczególnie dostrzegana u pracowników introwertycznych,
  • na otwartych przestrzeniach łatwiej o choroby, a także stres – większy niż w przypadku posiadania oddzielnego biura.

Oczywiście na większość tych negatywów jest rozwiązanie – przeźroczyste ścianki działowe, które dodadzą prywatności i wytłumią hałasy, jednocześnie nie izolując pracowników od siebie nawzajem.

Zależy Ci na komforcie? Wybierz odpowiedni lokal użytkowy do wynajęcia!

Pamiętaj – niezależnie od tego, jaką decyzję podejmiesz i czy zdecydujesz się na lokale użytkowe typu open space, powinieneś pamiętać o tym, aby w trakcie wyboru zwrócić uwagę na kilka istotnych rzeczy, jak:

  • standard wynajmowanych powierzchni biurowych, który powinien być jak najwyższy, co zapewni Tobie i Twoim pracownikom maksymalny komfort pracy,
  • lokalizację biura – najlepszym miejscem jest bliskość dużej arterii komunikacyjnej oraz centrum miasta,
  • udogodnienia, jakie oferuje wynajmujący – systemy bezpieczeństwa, klimatyzacja czy miejsca postojowe,
  • możliwość indywidualnej aranżacji wnętrza, a także dostęp do toalet czy kuchni.

Pamiętaj, że lokale użytkowe do wynajęcia we Wrocławiu są bardzo zróżnicowane i dlatego zwracaj uwagę na powyższe kwestie. Dzięki temu zapewnisz sobie i swoim pracownikom odpowiednie warunki do wykonywania codziennych zadań, a co za tym idzie – dasz sobie o wiele większe szanse na rozwój biznesu i osiągnięcie upragnionego sukcesu.