Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ciechanów

Koła rolnicze są tworzone z myślą o konkretnej specyfice pracy. Mamy zatem opony stworzone do pracy w polu, a także ogumienie lepiej sprawdzające się np. na leśnych ścieżkach przy transporcie drewna. Zakup kół do samochodu osobowego to pestka, przy wyborze produktów do ciągnika rolniczego. Wybrane przez nas koła do traktorów muszą odznaczać się odpowiednimi parametrami, a także rozmiarem pasującym do ciągnika. O czym pamiętać przy wyborze nowych kół?

Dlaczego wybór odpowiednich opon jest tak istotny?

Specjalistyczny opony rolnicze wpływają na sposób funkcjonowania całej maszyny w trudnych warunkach. Absolutną podstawą jest oczywiście prawidłowy rozmiar kół, który zapewnia odpowiednią trakcję i zwiększa efektywność pracy. Każda maszyna rolnicza posiada zatem dedykowane opony i nie powinniśmy wychodzić poza ten schemat bez konsultacji ze specjalistami.

Musimy pamiętać, że dobre koła do traktorów zapewniają nam należyty komfort pracy, a także wpływają na bezpieczeństwo. Samo ogumienie wpływa także na ugniatanie gleby. Przy nadmiernym ugniataniu spada jakość zbiorów. A zatem, możemy śmiało stwierdzić, że wybór opon do ciągnika rolniczego jest nieporównywalnie trudniejszy od zakupu opon do samochodu osobowego. Przekonało się o tym wielu rolników, którzy doświadczyli pracy na traktorze z niewłaściwymi oponami.

W przypadku opon rolniczych nie warto oszczędzać

Kto szybko daje, daje dwa razy. Powiedzenie to doskonale sprawdza się w przypadku kół rolniczych. Jest to produkt specjalistyczny, który musi być idealnie dostosowany do warunków pracy. Inaczej spisują się opony leśne przy transporcie drewna, a inaczej typowe opony międzyrzędowe dostosowane do pracy w polu. Zastosowanie kół to ważny aspekty, który należy wziąć pod uwagę przy zakupie felg oraz opon. Rolnicy dysponujący wieloma rodzajami sprzętu rolniczego na pewno potrafią dostrzec różnice przy zastosowaniu różnych rodzajów ogumień w zależności od wykonywanej pracy.

Samodzielny zakup odpowiednich kół

Jeżeli zależy nam na czasie, najprostszym rozwiązaniem jest oczywiście zakup dedykowanych kół rolniczych w specjalistycznym punkcie wymiany opon. Możemy złożyć tu zamówienie i zlecić wykonanie pracy ekspertom. Nie wszyscy rolnicy mogą pozwolić sobie na taki luksus. Często konieczny jest samodzielny wybór pasujących kół. Z pomocą jak zwykle przychodzi nam Internet, w którym możemy zapoznać się z opiniami innych klientów na forach internetowych. W sieci dostępne są również obszerne poradniki, które krok po kroku przeprowadzają nas przez proces zakupu nowych kół.

Warto bazować na zdaniu innych rolników, którzy mieli okazję testować różne rodzaje kół. Jak doskonale wiemy, prawidłowo dobrana opona traktor wpływa na zachowanie maszyny i decyduje o tym, jak szybko jesteśmy w stanie wykonać zaplanowaną pracę. Wzorując się na komentarzach innych możemy uniknąć błędów, które utrudnią nam pracę na ciągniku rolniczym.

Koła do traktora na indywidualne zamówienie

Decydując się na zakup internetowy, wciąż możesz wybrać indywidualne zamówienie dostosowane do Twoich potrzeb. Taką możliwość daje nam chociażby sklep online firmy Bohnenkamp, która od wielu lat zajmuje się produkcją i sprzedażą specjalistycznych opon rolniczych. Zakupisz tu opony do rozrzutnika, traktora, kombajnu oraz wielu innych maszyn rolniczych. Firma oferuje także fachowe doradztwo, dzięki czemu, łatwiej dobierzesz odpowiednie produkty.

Jak zakupić pasujące koła do traktorów?