Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ciechanów

Życie to niestety nie bajka i raczej nieczęsto możemy sobie pozwolić na zakup za własną gotówkę pięknego, nowoczesnego samochodu reklamowanego w telewizji albo wybudowanie wspaniałego, dużego domu z dwoma garażami i oranżerią oraz zaprojektowanym, zapierającym dech w piersiach wielkim ogrodem. Na takie inwestycje nierzadko odkłada się latami, życie tymczasem przemija, a my nadal gnieciemy się z dziećmi w małym mieszkanku, a do samochodu z trudem jesteśmy się w stanie wszyscy zmieścić. Rozwiązaniem problemu a zarazem spełnieniem marzeń może okazać się kredyt, z którego korzystają tysiące Polaków i który jest zazwyczaj jedynym wyjściem z sytuacji.

O co w ogóle w tym chodzi?

Zacznijmy jednak od początku. Kredyt to zobowiązanie finansowe, które zaciągamy wobec banku w zamian za pożyczenie nam pewnej kwoty pieniędzy. W skład zobowiązania wchodzą odsetki, prowizje i ubezpieczenie. Czyli po prostu bank udziela nam sumy, którą będziemy musieli oddać w określonym terminie i która jest oprocentowana, oddamy zatem więcej niż dostaliśmy. Za to będziemy mogli kupić wymarzoną nieruchomość, auto czy chociażby zrobić remont. Procedura udzielenia kredytu w banku trwa dłużej, gdyż będzie trzeba sprawdzić naszą zdolność kredytową, czyli upewnić się, że będziemy w stanie spłacić całą kwotę wraz z należnościami.

Warto porównać oferty różnych banków, aby wybrać najlepszą dla siebie opcję. Na pewno dobrze wziąć pod uwagę bank, w którym mamy konto, gdzie wpływa nam co miesiąc wypłata. Wówczas być może uda nam się dostać lepsze warunki. Jeśli chodzi o kredyt gotówkowy w firmie pożyczkowej, to na pewno sam proces jest szybszy, ale odsetki będą większe. Będzie to opcja dla osób, które potrzebują szybkich pieniędzy tu i teraz.

wszystko o czym należy wiedzieć, decydując się na kredyt

A jeśli bank wyda negatywną decyzję?

Weryfikacja zdolności kredytowej może zmartwić osoby, które nie mogą długo czekać na decyzję, ich historia kredytowa w BIK (w Biurze Informacji Kredytowej) nie jest przejrzysta i które nie mają stałego, pewnego źródła dochodu. Banki będą preferowały umowę o pracę, rentę, własną firmę lub emeryturę. Dobry kredyt znajdziemy również na rynku firm pożyczkowych, które w związku ze wzrastającą konkurencją, oferują coraz bardziej atrakcyjniejsze propozycje, którym na pewno warto się bliżej przyjrzeć.