Imprezy na Dzień Dziecka: Pikniki, koncerty i zawody w Ciechanowie
Dzień Dziecka zbliża się wielkimi krokami, a mieszkańcy mogą liczyć na bogaty program atrakcji dla najmłodszych. W ciągu kilku dni w różnych miejscach miasta odbędą się liczne wydarzenia, które z pewnością dostarczą dzieciom niezapomnianych wrażeń.
  1. Animacje i koncert w COEK Studio - 29 maja
  2. Rodzinny Piknik Wędkarski - 1 czerwca
  3. Zawody lekkoatletyczne na stadionie - 1 czerwca
  4. III Piknik Modelarski - 2 czerwca

29 maja, w środowe popołudnie, COEK Studio zaprasza wszystkie dzieci na gry i zabawy podwórkowe oraz animacje. Od godziny 17:00 w siedzibie jednostki kultury przy ul. 17 Stycznia na najmłodszych czekać będą również ciechanowscy seniorzy, członkowie Klubu Seniora STUDIO i Klubu Seniora Kamienica Warszawska 18. To doskonała okazja do międzypokoleniowej integracji i wspólnej zabawy.

O godzinie 18:00 tego samego dnia, w COEK Studio rozpocznie się koncert Zielonej Półnutki. Magdalena Jabłońska (wokal i perkusjonalia) oraz Szymon Ostromecki (gitara), znany jako Pan Bemolek, zagrają znane i lubiane przeboje dziecięce. Koncertowy repertuar będzie również dostępny podczas spotkań w przedszkolach organizowanych w czerwcu.

1 czerwca, w sobotę, na terenie miejskiego kąpieliska na Krubinie odbędzie się Rodzinny Piknik Wędkarski. Od godziny 10:00 dzieci w wieku od 3 do 14 lat będą mogły wziąć udział w spławikowych zawodach wędkarskich, a na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. W trakcie pikniku dostępne będą różnorodne stoiska z atrakcjami, w tym sprzęt militarny i sportowy, pokazy sprzętu wojskowego, strażackiego, a także strzelnica ASG oraz paintball. Planowana jest również zbiórka oraz licytacje na leczenie Oliwiera Wróbla.

Również 1 czerwca, na miejskim stadionie przy ul. 3 Maja, odbędzie się I Mazowiecki Mityng dla Dzieci. O godzinie 14:00 młodzi sportowcy z Mazowsza oraz ościennych województw wystartują w zawodach lekkoatletycznych. Wstęp na stadion będzie bezpłatny, co pozwoli wszystkim chętnym kibicować młodym talentom.

Na zakończenie obchodów Dnia Dziecka, 2 czerwca, w Parku Nauki Torus odbędzie się III Piknik Modelarski. Od godziny 11:00 do 16:00 członkowie Ciechanowskiego Klubu Modelarskiego oraz zaproszeni goście zaprezentują swoje najciekawsze modele pojazdów gąsienicowych, historycznych i współczesnych. Dla dzieci przygotowano czołgowy tor przeszkód, na którym będą mogły samodzielnie nawigować modelami wozów pancernych. W programie znajdą się również pokazy spalinowych i elektrycznych modeli samochodów wyścigowych oraz dronów i samolotów akrobacyjnych RC.

Dzień Dziecka zapowiada się niezwykle atrakcyjnie, a bogaty program wydarzeń zapewni dzieciom mnóstwo radości i niezapomnianych przeżyć. Serdecznie zapraszamy do udziału!


Wg inf z: Urząd Miasta w Ciechanowie