Pijany 62-latek bez prawa jazdy spowodował czołowe zderzenie w Ciechanowie
W minioną niedzielę doszło do niebezpiecznego wypadku drogowego spowodowanego przez nietrzeźwego kierowcę. 62-letni mężczyzna, który już wcześniej stracił prawo jazdy za jazdę pod wpływem alkoholu, ponownie wsiadł za kierownicę, doprowadzając do czołowego zderzenia.
  1. 62-letni kierowca nissana doprowadził do czołowego zderzenia.
  2. Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie.
  3. Kierowca nie miał prawa jazdy, które stracił za wcześniejsze wykroczenie.
  4. Kobieta kierująca citroenem została przewieziona do szpitala.

W piątek, 17 maja, ciechanowscy policjanci zatrzymali innego nietrzeźwego kierowcę. 37-letni mężczyzna jadący skodą został zatrzymany na ul. Hallera. Badanie alkomatem wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy i teraz czeka go spotkanie z sądem, gdzie odpowie za swoje zachowanie.

Wracając do niedzielnych wydarzeń, około godziny 14:00, dyżurny policji w Ciechanowie otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Mężenino-Węgłowice. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że 62-letni kierowca nissana nie dostosował prędkości na łuku drogi, co spowodowało czołowe zderzenie z jadącym z naprzeciwka citroenem. Za kierownicą citroena siedziała 23-letnia mieszkanka powiatu ciechanowskiego, która została przewieziona do szpitala. Na szczęście, jej obrażenia okazały się niegroźne.

Policjanci przebadali uczestników wypadku alkomatem. Wynik badania 62-letniego kierowcy nissana wykazał ponad 2 promile alkoholu we krwi. Dodatkowe sprawdzenie w policyjnych bazach danych ujawniło, że mężczyzna nie posiada prawa jazdy, ponieważ utracił je kilka lat temu również za jazdę pod wpływem alkoholu.

Nietrzeźwy kierowca został zatrzymany i spędził noc w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna. Ponadto, mężczyzna odpowie również za inne popełnione wykroczenia.

Przypominamy! Alkohol znacznie utrudnia prawidłową ocenę sytuacji na drodze. Pijany kierowca to poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa swojego i innych uczestników ruchu drogowego!


Wg inf z: KPP w Ciechanowie