Prędkość to najczęściej wymieniana przyczyna wypadków drogowych. Aby przeciwdziałać niebezpiecznym i agresywnym zachowaniom na drodze oraz ograniczyć liczbę wypadków, na terenie powiatu ciechanowskiego działa policyjna grupa SPEED. W minionym tygodniu policjanci skontrolowali prawie 80 pojazdów. Ujawnili ponad 60 wykroczeń, z których większość to właśnie przekroczenia dozwolonej prędkości.

W minionym tygodniu policjanci z ciechanowskiej grupy SPEED skontrolowali prawie 80 pojazdów. Ujawnili ponad 60 wykroczeń. 41 z nich dotyczyło przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Mundurowi skierowali 6 wniosków do sądu o ukaranie sprawców wykroczeń. Nałożyli ponad 40 mandatów karnych. Policjanci w jednym przypadku zatrzymali prawo jazdy  za przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h. Funkcjonariusze udaremnili jazdę jednemu pijanemu kierowcy. Ponadto zatrzymali 7 dowodów rejestracyjnych za niewłaściwy stan techniczny pojazdu.

Pamiętajmy, że prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Brawurowa jazda, niedostosowanie szybkości do warunków panujących na drodze oraz agresywne zachowania kierujących przyczyniają się do tragicznych w skutkach zdarzeń.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o bezpieczną jazdę, zachowanie ostrożności na drodze i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego! Pamiętajmy, że w okresie zimowym warunki na drodze często są zmienne i trudne.

 

asp. Magda Zarembska/ KPP w Ciechanowie