Kierowca, który przekroczył dozwoloną prędkość i nie zatrzymał się do kontroli drogowej, miał w organizmie 0,8 promila alkoholu. Szybko wyszło też na jaw, że mieszkaniec powiatu ciechanowskiego nie posiada uprawnień do kierowania. Teraz grozi mu 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w Ciechanowie, w nocy z czwartku na piątek tuż po północy. Dokonany przez policjantów ruchu drogowego pomiar prędkości opla insignia wykazał, że kierowca tego samochodu w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 55 km/h. Kierowca zlekceważył wydane przez mundurowych polecenie zatrzymania się i zaczął uciekać. Po krótkim pościgu został zatrzymany na ulicy Niechodzkiej. Dalsze czynności wykonane przez policjantów wykazały, że 29-letni mieszkaniec naszego powiatu na swoim sumieniu ma dużo więcej. Mężczyzna kierował samochodem, mając w organizmie blisko 1 promil alkoholu. Dodatkowo młody mężczyzna nie posiadał uprawnień. 29-latek był na tyle nieodpowiedzialny, że w takim stanie przewoził 3 pasażerów. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Teraz o dalszym losie 29-latka zadecyduje sąd.

Za niezatrzymanie się do kontroli grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Kierowca ten poniesie również konsekwencje za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz przekroczenie prędkości, co było przyczyną zatrzymania go do kontroli drogowej.

 

Przypominamy - niezatrzymanie się do kontroli drogowej to przestępstwo

Pamiętajmy, że jeżeli na drodze policjant wyda polecenie do zatrzymania pojazdu poprzez zastosowanie sygnałów dźwiękowych i świetlnych (na ogół z urządzeń umieszczonych na dachu radiowozu), zwolnij i zatrzymaj się. Niezatrzymanie pojazdu w tej sytuacji zmusi policjantów do podjęcia pościgu, który zawsze stwarza sytuację zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego. Za niezatrzymanie się i kontynuowanie jazdy grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 

 

nadkom. Jolanta Bym