Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ciechanów

Z miesiąca na miesiąc rośnie popularność pożyczek krótkoterminowych. Wielu klientów decyduje się na nie, ponieważ można je uzyskać szybko i bez zbędnych formalności. Nie każdy jednak orientuje się, jak wygląda proces wnioskowania o taką pożyczkę. Dlatego też postanowiliśmy przeanalizować poszczególne etapy i szczegółowo je opisać.

Wybór firmy pożyczkowej

Zanim złożymy wniosek o pożyczkę krótkoterminową, to w pierwszej kolejności musimy dokonać wyboru odpowiedniej firmy. Czym należy się kierować dokonując selekcji? Należy pamiętać o tym, że nie ma jednej instytucji, która będzie miała najlepszą ofertę dla wszystkich klientów. Niektóre oferują niskie kwoty przy pierwszych pożyczkach i zwiększają je wraz z udzieleniem kolejnych. Inne z kolei oferują pierwszą pożyczkę całkowicie za darmo, promocja została szczegółowo opisana na stronie https://topdarmowepozyczki.pl/. Część firm daje możliwość pożyczenia środków na okres 30 dni, a część poczeka na zwrot pieniędzy nawet 2 miesiące. Dlatego przy wyborze pożyczki krótkoterminowej każdy powinien kierować się indywidualnymi kryteriami.

Złożenie wniosku o pożyczkę krótkoterminową

Niezależnie od tego jaką firmę wybierzemy konieczne będzie złożenie wniosku o pożyczkę. Etap ten rozpoczyna się od wyboru kwoty oraz okresu na jaki chcemy pożyczyć pieniądze. Najczęściej dokonuje się tego za pomocą odpowiednich suwaków. Po dokonaniu wyboru pojawiają się nam parametry dla poszczególnych opcji, z wyszczególnieniem wszystkich ponoszonych przez nas kosztów. Jeżeli wszystko nam odpowiada, to przechodzimy do wypełnienia formularza rejestracyjnego.

Jak wygląda proces ubiegania o się o pożyczkę krótkoterminową?

W tym celu niezbędne będzie podanie numeru telefonu komórkowego oraz adresu mailowego. Następnie musimy uzupełnić część z danymi osobowymi, takimi jak: imię i nazwisko, adres zamieszkania, PESEL, numer dowodu osobistego. Kolejnym krokiem wypełnienie części dotyczącej naszego dochodu oraz wydatków. Należy podać źródło uzyskiwanego dochodu, jego wysokość oraz jak długo pracujemy w danym miejscu. Przy części poświęconej wydatkom zostaniemy poproszeni o uzupełnienie takich informacji, jak: koszty gospodarstwa domowego czy wysokość aktualnych miesięcznych zobowiązań.

Jakie dokumenty są wymagane przy staraniu się o pożyczkę krótkoterminową?

Starając się o pożyczkę krótkoterminową z reguły nie musimy przedstawiać żadnych dokumentów. Do jej uzyskania niezbędny jest jedynie ważny dowód osobisty, ale nie musimy nawet nigdzie wysłać jego zdjęcia czy skanu. Część firm może poprosić swoich klientów o udokumentowania swojego źródła dochodu. W tym celu należy przesłać zaświadczenie o zarobkach, wyciągi z konta albo potwierdzenia wpływu wynagrodzenia. Jest to jednak rzadka procedura, z której korzystają nieliczne firmy.

Jak wygląda weryfikacja klienta?

Proces ubiegania się o pożyczkę krótkoterminową jest zazwyczaj w pełni zautomatyzowany. Oznacza to, że decyzję podejmuje system, dlatego czas oczekiwania na nią jest stosunkowo krótki. Czasami jednak zdarza się tak, że klienci otrzymują decyzję negatywną. Jakie są tego najczęstsze powody? Pierwszym jest brak zdolności kredytowej, co zazwyczaj oznacza, że nasze dochody są zbyt niskie w stosunku do naszych aktualnych zobowiązań. Drugim powodem jest negatywna weryfikacja w bazach dłużników. Obecnie większość firm sprawdza swoich klientów w BIK, BIG czy KRD. Dlatego jeżeli ktoś w przeszłości miał problemy ze spłatą innych pożyczek, to w chwili obecnej będzie otrzymywał decyzję negatywną.