Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ciechanów

Ciechanowska policja prowadzi postępowanie w sprawie zdarzenia drogowego, w którym ranna została 15-latka. Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 7:35 w m. Gołotczyzna na przejściu dla pieszych. Mieszkanka pow. ciechanowskiego przytomna została przewieziona do szpitala.

Według wstępnych ustaleń policjantów około godz. 7:35, w miejscowości Gołotczyzna 15-latka przechodziła przez przejście dla pieszych od strony parkingu w kierunku szkoły,  w tym czasie pieszą potrącił kierujący fiatem panda który jechał w stronę Sońska. W wyniku zdarzenia 15-latka przytomna została przewieziona do szpitala. Niestety odniosła obrażenia ciała powyżej dni 7. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 37-letniemu kierującem fiatem, natomiast funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego ustalają dokładne okoliczności oraz przyczyny zdarzenia.

 

Przejście dla pieszych to miejsce, gdzie kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności przed przejściem dla pieszych. Niechronionego uczestnika ruchu drogowego jakim jest pieszy, nie chronią pasy bezpieczeństwa, karoseria pojazdu czy poduszka powietrzna.
Pamiętajmy o zachowaniu ostrożności na drodze, chwila nieuwagi, pośpiech, rozkojarzenie mogą zakończyć się tragicznie. Zwiększmy uwagę na drodze i zadbajmy o własne i innych bezpieczeństwo.

 

kom. Jolanta Bym