Nowoczesna i funkcjonalna łazienka to marzenie niejednego z nas. W ostatnim czasie technologia znacznie powiększyła nasze możliwości związane z aranżacją łazienki, dzięki czemu możemy pozwolić sobie na rozwiązania, które jeszcze do niedawna były nie do pomyślenia. Jednym z takich rozwiązań jest kabina prysznicowa wolnostojąca, która swoim designem i zaawansowaniem technicznym znacznie odbiega od standardowych kabin, które raziły tandetnym wyglądem i jakością, która pozostawiały wiele do życzenia.

Zalety kabin prysznicowych

Codzienne dbanie o higienę osobistą jest zdecydowanie łatwiejsze, gdy mamy do dyspozycji kabinę prysznicową wysokiej jakości. Takie rozwiązanie jest bardziej praktyczne niż posiadanie wanny, która nie dość, że zajmuje znacznie więcej miejsca, to w dodatku wymaga od nas większej dbałości o czystość. Szklana kabina prysznicowa zachowuje swój nienaganny wygląd przez wiele długich lat, a to wszystko dzięki łatwej w utrzymaniu szklanej powierzchni szyb, do produkcji których używa się specjalnego rodzaju tworzywa, którym jest szkło hartowane. Jest ono wysoce wytrzymałe, szczególnie jeśli wziąć pod uwagę zmienną temperaturę wody oraz uszkodzenia mechaniczne. Szkło o wysokim standardzie to gwarancja perfekcji w każdym calu.

Nowoczesna kabina prysznicowa do łazienki

Nowoczesne, szklane kabiny projektuje się w oparciu o najnowsze trendy. Dzięki temu ich estetyka pozwala na ich zastosowanie w nowoczesnych aranżacjach przestrzeni łazienkowej, która wymaga od nas niezwykłego zmysłu estetycznego i dbałości o szczegóły. Możemy zapomnieć o tanich, plastikowych kabinach, które swoim wyglądem bardziej odstraszały niż zachęcały. Minimalizm szklanych kabin prysznicowych, który w nowoczesnej architekturze wnętrz ceni się bardziej niż przepych, może diametralnie zmienić oblicze naszej łazienki.

Odpowiedni rozmiar kabiny prysznicowej może znacznie ułatwić urządzenie łazienki o małym metrażu. W niewielkich przestrzeniach niezwykle dobrze sprawdza się kabina prysznicowa narożna. Umiejscowienie kabiny w dogodnym do tego rogu może znacznie usprawnić jej codzienne użytkowanie, a aranżacja pozostałej części pomieszczenia będzie dużo łatwiejsza.

Wielu zwolenników kabin prysznicowych wskazuje, że ten rodzaj natrysku znacznie zwiększa oszczędności związane ze zużyciem wody. Wanna średniej wielkości może pomieścić nawet trzykrotnie więcej wody niż jesteśmy w stanie zużyć podczas jednego prysznicu. Dlatego nowoczesna kabina prysznicowa sprzyja ekonomicznemu stylowi prowadzenia domu, który pozwala nam zachować więcej pieniędzy w kieszeni.

Najczęściej wybierane kabiny prysznicowe

Kabiny, które najczęściej możemy spotkać w przeciętnym, polskim domu to kabiny prysznicowe narożne, głównie kwadratowe, prostokątne lub półokrągłe. Ulokowanie prysznica w kącie łazienki to najbardziej praktyczne rozwiązanie, które znacznie zwiększy możliwości płynące z korzystania z małego pomieszczenia.

Jeśli jednak posiadamy łazienkę, która pozwala na więcej szaleństwa, możemy zastosować kabinę prysznicową wolnostojącą kwadratową. Jest ona niezwykle oryginalna i niestandardowa jak na nasze rodzime warunki, jednak jest to coraz częściej stosowane rozwiązanie ze względu na estetykę i awangardowość.

Podobny efekt końcowy otrzymamy w przypadku montażu kabiny prysznicowej przyściennej, która jest w bezpośrednim kontakcie ze ścianą łazienki tylko w jednym miejscu, gdzie zazwyczaj montujemy baterię prysznicową lub deszczownicę. Pozostałe ściany konstrukcji to szkło hartowane o niezwykłej odporności na wszelkie szkodzące czynniki jak temperatura czy uderzenia.