Pary szykujące się na pierwszą randkę na swój sposób wyobrażają sobie jej przebieg. Myślą o dogodnym miejscu i liczą na miłą atmosferę. Zastanawiają się jak będą prezentować się ich partnerzy, i dokładają wszelkich starań, by jak najlepiej wypaść w oczach potencjalnych sympatii. Stres na pierwszej randce jest całkowicie naturalny. Skoro wszystkim zależy, żeby pierwsze spotkanie było udane, to co może pójść nie tak?

Okazuje się, że patentem na niefortunną randkę jest brak uwagi. Randkujące pary, mają jasno określone oczekiwania na temat tego, jak ma wyglądać ich pierwsze spotkanie. Okazuje się, że w randkowaniu chodzi nie tylko o obdarzenie drugiej osoby zainteresowaniem, ale także o zainteresowanie kogoś własną osobą i tym samym wywarciu na niej wrażenia.

Warunek udanej randki - uwaga

Podczas randki ewentualni partnerzy „skanują” siebie nawzajem. Sprawdzają, w jaki sposób druga strona odwzajemnia ich zainteresowanie i czy jest ona skłonna ich słuchać. Szukający szczęścia singiel pragnie uwagi: chce o czymś opowiedzieć, czymś się pochwalić. Dlatego w budowaniu przyszłej relacji niedopuszczalne jest by, wybrany partner do rozmowy nie odwzajemniał zaciekawienia drugiej strony. Niestety życie zna przypadki, kiedy spotykający się ze sobą ludzie są względem siebie totalnie „nieprzystosowani”. Zerkają oni w znudzeniu w ekran telefonu komórkowego bądź spoglądają w zniecierpliwieniu na zegarek lub - co gorsza - oglądają się za kimś innym. Niestety i takie sytuacje na randkach mają miejsce. Nic tak nie zabija początkującej relacji, jak obojętność i ignorancja. W relacji z partnerem liczy się przede wszystkim obustronny szacunek. Nikt nie chce być ignorowany, a każdy chciałby być zauważony i poczuć się pożądany chociaż przez kilka chwil.

Randka – czy to się może udać?

Rozmowa  - priorytet na pierwszej randce

Na co początkujący randkowicze zwracają uwagę na pierwszym spotkaniu? Ludzie w poszukiwaniu bliskości, pragną dzielić się z innymi właśnie sobą. O ile wykazują szczere zainteresowanie drugą stroną, chcą również wiedzieć, co ma do przekazania im partner. Potrzeba zrównoważonego, dojrzałego partnerstwa to kluczowy priorytet współczesnego pokolenia, które oprócz chęci spełnienia się w związku ma na względzie poczucie własnej wartości. Szukając miłości w współczesnym świecie dobrze jest to wziąć pod uwagę.

Obopólne porozumienie buduje się na gruncie rzeczowej i satysfakcjonującej komunikacji. Kobiety w tej sprawie zwracają szczególną uwagę na sposób formułowania myśli i treść rozmowy, natomiast panowie cenią sobie poczucie humoru, – w najlepszym tego słowa rozumieniu – swobodę bycia, luz oraz kulturę osobistą i dobre maniery. Więcej informacji o tym, jak rozmawiać możesz znaleźć na stronie https://www.uwodzenie.org/jak-zagadac-do-dziewczyny/ - porady, jak rozmawiać praktycznie w każdej sytuacji.

Randka, a już na pewno zakochiwanie się to złożony proces. Luźna, sympatyczna rozmowa na interesujący temat, pogoda ducha i dobry humor to świetne podłoże dla „kiełkującej relacji”.  W oczarowywaniu partnera znaczenie ma wygląd i uroda jednak w dużym stopniu konkurują one z inteligencją. Ideałem byłoby, gdyby szły ze sobą w parze. Przymioty te bądź ich brak decydują czy pierwsza randka przeistoczy się w coś więcej. Koniec końców od czegoś trzeba zacząć, a jak wiemy: „warto rozmawiać” – zwłaszcza na pierwszej randce.

Czy pozycjonowanie jest w stanie zapewnić sklepowi internetowemu więcej klientów?

Coraz więcej mówi się o pozycjonowaniu (więcej info na http://sem-assistant.com/oferta/pozycjonowanie/ ) sklepów internetowych. Czy dzięki pozycjonowaniu można zapewnić sobie więcej klientów? Sprawdzamy!

Pozycjonowanie stron – co to takiego?

Zanim przejdziemy do określenia, czy pozycjonowanie stron firmy jest w stanie zapewnić więcej klientów, warto ustalić, czym jest pozycjonowanie. Co dokładnie kryje się za jego pojęciem? Najprościej mówiąc mamy do czynienia z szeregiem różnego typu działań, które stosowane są do budowania przewagi nad konkurencją w sieci. Takie działania niestety stały się koniecznością w czasach, gdy w sieci panuje ogromna konkurencja. Osoby, które prowadzą sklep internetowy, muszą się jakoś wybić i w tym może pomóc właśnie pozycjonowanie seo.

Sama praca nad stroną sklepu z reguły zawsze wygląda tak samo. Zaczyna się od wybrania słów kluczowych, po których potencjalni klienci będą mogli nas wyszukać w Internecie. Następnie specjaliści biorą się za realizację działań, które składają się właśnie na pozycjonowanie stron. Co to za zadania? Przede wszystkim optymalizacja strony internetowej, budowanie linków do niej oraz content marketing.

Pozycjonowanie sklepu internetowego a wpływ na ilość klientów

Jak dokładnie pozycjonowanie stron Google wpływa na sklep internetowy? Czy dzięki tego typu działaniom faktycznie można wpłynąć na ilość klientów? Przede wszystkim pozycjonowanie w Google zapewnia możliwość zbudowania przewagi nad konkurencją, jak również to, że nasz sklep będzie wyświetlał się w początkowych wynikach wyszukiwania. Najlepsze efekty zapewnia obecność w top 10, czyli w wynikach wyszukiwania na pierwszej stronie. Zajęcie pozycji w top 10 faktycznie ma znaczący wpływ na popularność marki. Jak pokazują statystyki, internauci najczęściej skupiają się na pierwszej stronie wyszukiwania. Będąc na niej, generujemy większy ruch w sklepie, docieramy do większego grona potencjalnych klientów i mamy większą szansę na to, by zatrzymać u siebie klientów. Oczywiście, aby tak się stało, potrzebujemy również wysokiej jakości asortymentu oraz dobrze przygotowanej strony. Dlatego, gdy zdecydujemy się na prowadzenie sklepu, nie tylko pamiętajmy, aby zdecydować się na pozycjonowanie strony, ale by dopracować każdy element prowadzonego sklepu, bo to jedyny sposób na odniesienie sukcesu w sieci.

Kto zapewni nam skuteczne pozycjonowanie?

Kto może zapewnić nam skuteczne pozycjonowanie stron, które zakończy się większą ilość klientów i sukcesem prowadzonego sklepu? Na to pytanie wiele osób nie jest w stanie odpowiedzieć i nie ma w tym nic dziwnego, bo rynek zapewnia nam wielu specjalistów. Jak spośród nich wybrać kogoś, kto faktycznie zapewni skuteczne pozycjonowanie Google? Na pewno powinniśmy stawiać na doświadczone i profesjonalne firmy, które zatrudniają najlepszych specjalistów z branży. W takim zespole nie powinno zabraknąć analityków, techników SEO, programistów oraz copywriterów. To właśnie oni budują widoczność witryny w Internecie, ale nie tylko, ponieważ zapewniają też kompleksowe i profesjonalne wsparcie na każdym etapie współpracy.

Spotkanie sztabu kryzysowego w Starostwie Powiatowym w Ciechanowie

26 lutego 2020 r. w Starostwie Powiatowym w Ciechanowie pod kierownictwem Starosty Ciechanowskiego - Joanny Potockiej-Rak odbyło się spotkanie w sprawie wypracowania i przyjęcia wspólnej procedury informowania mieszkańców powiatu ciechanowskiego o zasadach postępowania w zakresie ewentualnego wystąpienia zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

 • Ilustracja do artykułu wykleci11.jpg

  Od 9 lat obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W dniu 1 marca w wielu miejscach naszego kraju oddawana jest cześć członkom zbrojnych organizacji niepodległościowych, walczących po II wojnie światowej z organami komunistycznego państwa. Nie inaczej jest w powiecie ciechanowskim.

 • Ciechanów laureatem konkursu „Innowacyjny Samorząd”"> <a href=Ciechanów laureatem konkursu „Innowacyjny Samor" />
 • Lutowa sesja Rady Miasta
 • Miasto pozyskało 4 mln zł na modernizację ul. G
 • Policjanci uczestniczyli w pogrzebie swojego Kapelana

  Wierni pożegnali śp. Księdza Infułata Ludomira Kokosińskiego. Oprócz rodziny i bliskich, w uroczystościach pogrzebowych udział wzięli przedstawiciele władz kościelnych, państwowych, samorządowych, Komendant Powiatowy Policji w Ciechanowie wraz z funkcjonariuszami i pracownikami cywilnymi, przedstawiciele innych służb mundurowych, a także licznie zgromadzeni mieszkańcy.

 • Zdarzenie drogowe w m. Kąty

  DSCN129126 lutego 2020 r. o godz. 6:48 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Ciechanowie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w m. Kąty.

 • Ilustracja do artykułu Zaproszenie-spotkanie-US-1.jpg

  Starosta Powiatu Ciechanowskiego Joanna Potocka - Rak we współpracy z Urzędem Skarbowym w Ciechanowie serdecznie zapraszają członkinie Kół Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu ciechanowskiego do wzięcia udziału w spotkaniu, które poświęcone będzie wyjaśnieniu wybranych zagadnień w zakresie przepisów prawa podatkowego i zasadom wypełniania CIT-8 przez KGW

 • Ilustracja do artykułu doctor-563428_1920.jpg

  W dniu 26.02.2020r. pod kierownictwem Starosty Ciechanowskiego – Joanny Potockiej-Rak odbyło się spotkanie w sprawie wypracowania i przyjęcia wspólnej procedury informowania mieszkańców powiatu ciechanowskiego o zasadach postepowania w zakresie ewentualnego wystąpienia zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

 • Miasta mówią wspólnym głosem
 • Co warto wiedzieć przed zapisaniem dziecka do przedszkola?

  Wszyscy rodzice chcą, aby ich dzieci dobrze się rozwijały. Zależy nam na tym, aby były szczęśliwe i mądre. Wychowywanie dzieci wiąże się z wieloma wyzwaniami, szczególnie w dzisiejszych czasach. Szybkie tempo życia sprawia, że brakuje nam czasu na to, co naprawdę ważne.

  Powrót mamy do pracy czyli spotkanie z przedszkolem

  Coraz częściej młode mamy szybko wracają do pracy, dlatego konieczne okazuje się zapisanie dziecka do przedszkola. O czym warto pamiętać przed wybraniem odpowiedniej placówki? Kluczowe znaczenie ma zespół pedagogów, którzy pracują w przedszkolu. Jeśli mają oni odpowiednie podejście do maluchów, wszystko będzie w najlepszym porządku. Dzieci potrzebują spędzać czas z rówieśnikami, zwłaszcza jeśli nie mają rodzeństwa i dlatego przedszkole jest świetnym rozwiązaniem kiedy chcemy wrócić do pracy. Pogodzenie macierzyństwa z karierą zawodową może nie być łatwe, ale jest wiele sposobów, które pomogą nam połączyć wszystkie obowiązki. Bardzo dobrze jest wybrać takie przedszkole, które znajduje się niedaleko miejsca naszej pracy lub zamieszkania. Dzięki temu dowożenie tam dziecka nie będzie nam zabierało sporo czasu.

  Edukacja na miarę potrzeb i możliwości

  Niektóre mamy zastanawiają się czy faktycznie jest to dobre rozwiązanie. Czasem korzystnie jest zostać w domu dłużej przebywając tym samym na urlopie wychowawczym. Nie zawsze mamy jednak taką możliwość. Być może wolimy wrócić do pracy, ponieważ zależy nam na niezależności finansowej i mamy wiele wydatków. Edukacja przedszkolna przynosi szereg korzyści maluchowi. Może się on świetnie rozwijać w różnych obszarach. Nauczy się większej samodzielności oraz rozwinie w sobie głód wiedzy. W przedszkolu dzieci uczą się tego, czego nie jesteśmy w stanie nauczyć ich w domu. malowanie kredkami, farbami, wycinanie, lepienie z plasteliny i rozmaite aktywności sprawiają, że dziecko spędza czas w sposób wartościowy. Pobyt w przedszkolu to połączenie nauki z zabawą. To również rozmaite relacje z rówieśnikami, które silnie odbijają się na emocjach dziecka. Warto zadbać o to, aby były to wrażenia pozytywne. Chociaż nie na wszystko mamy wpływ.

  Czas z rówieśnikami

  Maluchy wychodzą też często na spacer, dlatego rozwijają swoją odporność. Pobyt na placu zabaw może być świetną formę rozwoju. Dziecięca aktywność niejedno ma imię, ale jedno jest pewne, nie warto jej hamować, ponieważ maluchy muszą poznawać świat na różne sposoby. Im więcej zadają pytań, tym lepiej. Wychowywanie dzieci może dawać nam mnóstwo satysfakcji, ale wymaga też od nas sporo cierpliwości i pokładów kreatywności. Czasem brakuje nam energii, dlatego nie łatwo nam zagospodarować dzieciom dzień. Sięgamy wtedy po łatwe rozwiązania. Kiedy zaś dziecko na co dzień jest w przedszkolu to jesteśmy spokojni o jego rozwój, bowiem specjalnie przygotowane do tego osoby, czuwają nad tym, aby maluch jak najwięcej się uczył i wartościowo spędzał czas. Dobre przedszkole to pewność, że nasza mała latorośl świetnie się rozwija w sposób dostosowany do swojego etapu i możliwości, a już szczególnie, jeżeli przedszkole posiada ciekawą ofertę edukacyjną. Więcej informacji o ofercie edukacyjnej możesz znaleźć na stronie http://npjs.warszawa.pl/ - sprawdź więcej.

  Kuchnia japońska - jakie są najpopularniejsze dania?

  Kuchnia japońska to zdecydowanie ocean smaków oraz połączeń z wykorzystaniem darów morza, poddanych obróbce termicznej lub oferowanych na surowo, czyli to co pierwsze przychodzi nam na myśl sztandarowa potrawa Japonii mianowicie sushi.  Warto wiedzieć, że kuchnia japońska jest jedną z najzdrowszych kuchni na świecie. Japończycy niezwykle celebrują każdy posiłek, ponieważ kuchnia to dla nich ważny element integracji społecznej oraz jest ważną częścią życia rodzinnego a także towarzyskiego. Ryż jest podstawą wielu dań, równie ważna jest treściwa zupa. Te kilka elementów, najbardziej charakteryzuje ten rodzaj kuchni. Kuchnia pochodząca z kraju kwitnącej wiśni, jest niezwykle lekka oraz świeża, praktycznie pozbawiona tłuszczu. Japończycy używają do jedzenia pałeczek, a zupę wypijają z miseczek, te potrawy są podstawą dziennego japońskiego menu.

  Podział kuchni japońskiej

  Kuchnię japońską dzielimy na kilka grup, mianowicie ze względu na pochodzenie a także na sposób przyrządzania.  Do pierwszej należą dania, podawane na zimno, czyli namasumono. Dalej dania gotowane nimono, pieczone yakiomono, smażone agemono oraz grillowane teppanyaki. Japończycy niesamowicie skupiają się na poprawności sztuki kulinarnej, ich potrawy musza przygotowane być według ściśle określonych zasad oraz dania muszą być smaczne i estetyczne.

  Najpopularniejsze dania

  Ich kuchnia jest znana na całym świecie, poprzez charakterystyczne dania z owoców morza, warzyw, makaronu i ryżu.  Jedną z najpopularniejszych dań kuchni japońskiej jest  Ramen mianowicie danie składające się z rosołu, czerwonego mięsa, ryb, sosu sojowego, pasty miso(czyli sfermentowana soja), makronu oraz warzyw. Składniki dobierane są najczęściej w zależności od receptury. Ciekawe jest to że wywodzi się on z Chin. Sushi to zdecydowanie najpopularniejsze japońskie danie. Serwowane niemal na całym świecie, a sporządza się je z ryżu z octem, wodorostów, ryb i warzyw. Podaję się  z wasabi oraz sosem sojowym. Dango  to kolejna charakterystyczna potrawa tego kraju. Są to małe kluski, z mąki ryżowej, które podaje się na nabite szpadki.  Można je spożywać w formie deseru jak i na słono. Onigiri bazę tego dania stanowi ryż. Nazywany także ryżową kanapką, jest owinięty wodorostami i faszerowany, rybami, owocami morza oraz ikrą.  Bardzo popularna jest Matcha, czyli sproszkowana  zielona herbata, która ma świetne właściwości pobudzające, stosuje się ją często także jako dodatek do potraw oraz deserów. Można powiedzieć, że Japonia a właściwie jej kuchnia jest bardzo inspirująca. Menu oparte na rybach, owocach morza i warzywach jest niezwykle kusząca przez swoją świeżość i charakterystyczne dodatki jak pasta miso, sos sojowy czy wasabi.  Dania tej kuchni są lubiane i dostępna praktycznie w każdym kraju, co świadczy o tym jak wyjątkowa ona jest. Dzięki niej możemy odkrywać nowe smaki, niewykorzystywane w kuchni polskiej, na przykład wodorosty czy  podawanie ryb na surowo. Nie można także zapomnieć o charakterystycznych bulionach (ramen), które podaje się na wiele ciekawych sposobów. Jeżeli jesteś miłośnikiem kuchni japońskiej, sprawdź menu w restauracji Gold Sushi - https://goldsushi.pl/ - dowiedz się więcej.

 • Ilustracja do artykułu 87067250_1116521812021752_4996205700179820544_n.png

  Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci ks. infułata Ludomira Kokosińskiego, Kapłana i naszego Przyjaciela.

 • Ilustracja do artykułu DSC06271.JPG

  Dzisiaj (25.02.2020) zakończyło się dwudniowe szkolenie dla pracowników Wydziału Geodezji, Kartografii i Gospodarki Nieruchomościami w zakresie obsługi baz GESUT, BDOT, EGIB w programie EwMapa

 • Miał zakaz prowadzenia pojazdów i blisko dwa promile alkoholu, mimo to wsiadł za kierownicę

  Pozbawienie wolności do lat 5- taka kara grozi 19-letniemu mieszkańcowi pow. przasnyskiego. Mężczyzna będąc pod wpływem alkoholu z zakazem kierowania pojazdami mechanicznymi, ponownie wsiadł za kierownicę. Kierowca wpadł w ręce drogówki na ul. Szkolnej w Sońsku.