Niektóre osoby wskazują, że wykonanie tatuażu wcale nie bolało. Inne z kolei nie wspominają tego doświadczenia zbyt dobrze. O tym, czy tatuaż boli, decyduje wiele czynników. Są także sposoby na to, aby zmniejszyć ewentualne dolegliwości bólowe.

Podczas wykonywania tatuażu stosuje się igły, które wbijane są pod skórę w szybkim tempie. Dochodzi wtedy do przerwania ciągłości skóry, a tym samym również do pojawienia się bólu. Jego odczuwanie jest jednak indywidualne, jak wskazuje nam studio tatuażu Warszawa 77 Ink.

Czy wobec tego zrobienie tatuażu rzeczywiście boli? W których miejscach ból ten jest najbardziej nieprzyjemny? Czy salon tatuażu Warszawa może zastosować jakieś metody, aby zmniejszyć dolegliwości? Zapraszamy do sprawdzenia!

Salon tatuażu Warszawa – ból podczas robienia tatuażu

Generalnie, tatuaż może boleć, jak wspomnieliśmy powyżej. Jedna, jak wskazuje nam studio tatuażu w Warszawie 77 Ink, kwestia jego odczuwania jest tutaj indywidualna.

Dolegliwości bólowe uzależnione są od progu bólu klienta, a także od tego, gdzie tatuaże mają być wykonane.

Zasadniczo, salon tatuażu najczęściej wykonuje wzory na miejscach mało podatnych na ból, na przykład na rękach. Niewielkie dolegliwości bólowe pojawią się także wtedy, gdy ozdoba będzie wykonana na bocznych częściach nóg, na przykład na łydkach.

Większe dolegliwości bólowe, jak mówią nam salony tatuażu Warszawa, pojawiają się w przypadku tatuowania stóp oraz dłoni, bocznych części tułowia, a także strefy genitaliów.

Salon tatuażu Warszawa – czy można skorzystać ze znieczulenia podczas robienia tatuażu?

Bardzo często dobre studia tatuażu Warszawa otrzymują od klientów pytania, czy podczas robienia tatuażu można skorzystać ze znieczulenia. Generalnie, w większości przypadków tatuaż Warszawa nie będzie wymagał znieczulenia, ponieważ dolegliwości bólowe nie będą wtedy zbyt dolegliwe.

Zdarza się jednak, że ból jest tak duży, że studio tatuażu nie będzie mogło dokończyć danego wzoru. Wówczas istnieje możliwość skorzystania ze specjalnych preparatów znieczulających, w które wyposażone jest każde profesjonalne studio tatuażu Warszawa.

Salon tatuażu Warszawa – jak można złagodzić dolegliwości bólowe?

Preparaty te posiadają najczęściej postać kremów, maści, sprayów czy żeli, które nanoszone są bezpośrednio na skórę w miejscu wykonania tatuażu. Salony tatuażu stosują specyfiki bazujące na miejscowych środkach znieczulających, na przykład takich jak lidokaina. Po aplikacji środka należy odczekać określony czas przed rozpoczęciem tatuowania.

Jednak nawet najlepsze studio tatuażu Warszawa nie jest w stanie zapewnić swoim klientom gwarancji bezbolesności. Reakcja na powyższe środki jest indywidualna, dlatego czasami można całkowicie pozbyć się bólu, a innym razem tylko go zminimalizować.

Salon tatuażu Warszawa – czy znieczulenie zawsze jest dobrym pomysłem?

Chociaż wykonane przez dobre studio tatuażu Warszawa znieczulenie może pomóc klientowi w przejściu sesji robienia tatuażu we wrażliwych miejscach, to jednak musimy pamiętać o tym, że mogą pojawić się problemy z samym tatuażem.

Powyższe środki wpływają na skórę, powodując szybszy przepływ krwi, a także rozmiękczenie naskórka, dlatego też mogą zaburzyć procesy gojenia się skóry.

Chcesz wykonać tatuaż w Warszawie? W mieście Warszawa studio tatuażu można znaleźć w wielu lokalizacjach. Sprawdź je już teraz on-line i wybierz dla siebie najlepszy salon!

Interesuje Cię oferta biedronki i innych marketów? – Dowiedz się jak czytać gazetki promocyjne!

Prawie każdemu zależy nam tym, aby potrafić odpowiednio zarządzać swoimi pieniędzmi, czyli po prostu oszczędzać, a do tego potrzebne jest należyte podejście do robienia codziennych zakupów. Niestety, często bezmyślnie zapełniamy koszyki sklepowe artykułami, które w praktyce nie są nam bardzo potrzebne, a wówczas po prostu przepłacamy. Można tego jednak uniknąć, chociażby czytając promocyjne gazetki tych marketów, z których korzystamy. Jest to szansa, aby odnaleźć produkty, które w danym czasie są dostępne w niższych cenach niż zazwyczaj. To także możliwość, aby niskim nakładem finansowym, wejść w posiadanie towarów, które dostępne są tylko przy wyjątkowych okazjach lub sezonowo.

Powinniśmy zawsze orientować się w tym, które produkty za chwilę się nam skończą i będzie trzeba udać się na zakupy, aby uzupełnić wszelkie braki. Dowiadujemy się zatem, jak wygląda np. obecna oferta biedronki i wybieramy się do marketu, który znajduje się blisko nas. Niestety, nawet wtedy okazuje się, że na paragonie widnieje o wiele większa kwota, niż zamierzaliśmy wydać, a znacznie cierpi na tym nasz budżet. Każdy chciałby w końcu posiadać jakieś oszczędności, aby móc inwestować w swoje pasje i przyjemności. Stąd też, okazuje się, że warto czytać gazetki promocyjne.

Gazetki promocyjne – nieoceniona pomoc podczas zakupów

Nawet jeśli nauczymy się doskonale prognozować to, w jakim tempie będziemy zużywać dane produkty i kiedy nam ich zabraknie, nie ma takiej możliwości, abyśmy byli w stanie przewidzieć, które towary w danym sklepie będą objęte promocją. Jeżeli jednak, przejrzymy chociażby gazetkę biedronki uda się nam ustalić, czy towary, które są nam potrzebne najbardziej, w danym sklepie będą dostępne w niższej cenie.

Co więcej, supermarkety bardzo chętnie sięgają też po produkty znanych marek, a zakup ich wcale nie wiąże się wysokimi kosztami. Będą one nawet niższe, niż gdybyśmy chcieli dokonać zakupów bezpośrednio od danego producent. Często są to artykuły odzieżowe, kosmetyki, rowery, elektronika, produkty użytku domowego i wiele więcej. Nie jest żadną nowością, że w branżowych sklepach spotkamy się z dość wygórowanymi cenami, które częściej tylko zniechęcają nas do zakupu. Markety, bardzo chętnie decydują się na wprowadzanie promocji, a obejmują nimi te towary, które są bardzo popularne, aby mieć pewność, że się wyprzedadzą.

Jak zabrać się za czytanie gazetki promocyjnej?

Jeśli sklep, który stanowi nasz pierwszy wybór to np. biedronka gazetka, która pojawia się tam co jakiś czas, dostępna będzie na pewno kilka dni przed rozpoczęciem się właściwej promocji. Warto taką gazetkę zabrać ze sobą do domu, aby się jej odpowiednio przyjrzeć. Te najczęściej będą stosownie podzielne na kategorie, które dotyczą danych branż produktowych – żywność, elektronika, odzież, chemia oraz artykuły gospodarstwa domowego i towary dostępne sezonowo.

W pierwszej kolejności, najczęściej spotkamy się z ofertami produktów żywnościowych. Niekiedy, aby z promocji móc skorzystać, niezbędne okaże się posiadanie specjalnej karty programu lojalnościowego danego marketu, lub kupno co najmniej dwóch lub trzech egzemplarzy danego produktu. Pamiętajmy, że nie wszystkie promocje są w pełni opłacalne i niektóre stanowią tylko chwyt marketingowy, dlatego uważnie je sprawdzajmy.

Ciekawym, nowoczesnym rozwiązaniem są też aplikacje mobilne, które gromadzą promocyjne gazetki większości supermarketów. Bez wątpienia, jest to metoda o wiele szybsza, niżeli wetowanie stron tradycyjnej papierowej broszury. Co więcej, tam stworzymy też własną listę zakupów oraz będziemy mieli okazję zapisać interesujące nas strony, by w krótkim czasie móc do nich powrócić. Łatwo więc zauważyć, że to opcja, która daje nam szansę bardzo kompleksowo podejść do zakupów.

Chińska marka Xiaomi posiada w swojej ofercie pełną gamę produktów. Dzisiaj są one bardzo popularne także w Polsce. Co od Xiaomi warto kupić dla siebie?

Chociaż Xiaomi rozpoczęło działalność dopiero w 2010 roku, to już teraz marka ta zyskała ogromną popularność na całym świecie. Produkty Xiaomi są znane także w Polsce i tutaj wybierane są przez wiele osób poszukujących połączenia wysokiej jakości oraz przystępnych cen.

Największą popularnością cieszą się telefony Xiaomi. Firma posiada w swoim asortymencie kilkadziesiąt modeli smartfonów – to zarówno modele budżetowe, jak również flagowce wykorzystujące najnowocześniejsze osiągnięcia technologiczne.

Oprócz smartfonów sklep Xiaomi może zaoferować również szereg innych produktów, które także kapitalnie nadają się do domu, w podróż czy do pracy.

Dzisiaj nie trzeba także składać zamówień bezpośrednio w Chinach. Do dyspozycji mamy także polskie sklepy Xiaomi, na przykład Foster Technologies.

Zatem, jakie produkty od Xiaomi warto mieć? Sprawdź teraz naszą listę!

Telefony Xiaomi

Bez wątpienia na pierwszym miejscu naszej listy musiały znaleźć się smartfony od Xiaomi. Chiński producent oferuje telefony komórkowe dla każdego – ich ceny zaczynają się już od około 500 złotych, ale możemy zakupić też modele droższe, których ceny dochodzą nawet do 2 500 złotych.

Smartfony Xiaomi można podzielić na dwie kategorie, a mianowicie na modele Redmi oraz Mi.

Telefon Xiaomi Redmi to przedstawiciel tańszej, budżetowej linii. W tej kategorii chętnie wybierane są modele Xiaomi Note 5 czy Note 7, które mają większe wyświetlacze oraz pojemne baterie.

Z kolei Xiaomi telefony z serii Mi to już bardziej zaawansowane modele, co pociąga też za sobą ich wyższe ceny. Bazują na najlepszych podzespołach, by spełnić wymagania każdego użytkownika. Jednym z najpopularniejszych obecnie modeli jest Xiaomi Mi 8.

Akcesoria do telefonów Xiaomi

Asortyment Xiaomi to także pełna gama akcesoriów, które świetnie sprawdzają się jako dodatki do telefonów Xiaomi oraz innych producentów.

Xiaomi sklep może zaoferować swoim klientom między innymi pełną paletę produktów, na przykład kable, przejściówki, etui, pokrowce, szkła i folie ochronne, opaski, w tym popularną Xiaomi Band 3, powerbanki i ładowarki.

Dokupić możemy też urządzenia audio, na przykład słuchawki, w tym modne słuchawki bezprzewodowe Xiaomi Airdots czy też słuchawki Bluetooth, głośniki bezprzewodowe.

Hulajnogi Xiaomi

Furorę robią także elektryczne hulajnogi od Xiaomi. Sklepy Xiaomi oferują hulajnogi w wielu wariantach do wyboru dla dzieci oraz dla dorosłych. To kapitalna propozycja dla osób, które chcą poruszać się jeszcze wygodniej w miejskiej puszczy albo po prostu dobrze się bawić!

Oczyszczacze powietrza Xiaomi

W Polsce dużym problemem jest także zanieczyszczenie powietrza. Zainteresowani poprawą jego jakości w swoich domach mogą zdecydować się na oczyszczacze powietrza od Xiaomi sklep może zaoferować nam kilka wariantów tych urządzeń do wyboru.

Oczyszczacze powietrza od Xiaomi to zaawansowane modele, które wyposażone są w wielowarstwowe filtry dla maksymalnej skuteczności filtrowania, w specjalne czujniki zanieczyszczeń, a także przyciągają uwagę swoim estetycznym wyglądem. Dla maksymalnej skuteczności pracy oczyszczacza trzeba pamiętać o wymianie jego filtrów – oferuje je sklep firmowy Xiaomi i inne sklepy on-line i stacjonarnie.

To tylko wybrane produkty, które może zaproponować nam oficjalny sklep internetowy Xiaomi oraz inne sklepy Xiaomi. Na pewno spełnią także Twoje wymagania!

Popularne produkty Xiaomi – co warto mieć?

Każdy posiadacz mieszkania w momencie,  kiedy zdecyduje się na remont stanie przed wyborem osoby, która będzie go przeprowadzać. Chyba, że sam jest w stanie wszystko zrobić, co ma swoje wady i zalety. Na rynku istnieje wiele firm, które świadczą profesjonalne usługi i zatrudniają kilkudziesięciu fachowców. Można również skorzystać z ofert indywidualnych. Ceny też będą inne w zależności od miejsca zamieszkania. Na koszty zatrudnienia fachowca ma także wpływ metraż mieszkania i długość wykonywanej pracy. A ta przebiega sprawniej nie tylko, dzięki umiejętnościom osoby remontującej, jak również urządzeniom, które tę pracę usprawnią. Pistolet do malowania, maszyna do wylewek czy żyrafa do gibsu to tylko niewielka część arsenału jakim może dysponować profesjonalna ekipa remontowa. Choć nawet najlepszy sprzęt nie gwarantuje fachowo wykonanej pracy.

Od czego zacząć?

Niestety  zdarza się, że wynajęty fachowiec nie sprawdził się. I mieszkanie jest w jeszcze gorszym stanie niż było. Nawet  najlepsza szlifierka do scian gipsowych w tym momencie nie naprawi problemów, kiedy tynk z sufitu spada na głowę.  Nie wiadomo czy wybrać kolejnego fachowca czy może zabrać się za pracę na własną rękę. Jednak nie łatwo jest ponownie komuś zaufać i powierzyć swoje mieszkanie ponownie w obce ręce. Jeżeli właściciel nie zna się na remontach, nie lubi tego robić lub nie ma czasu jest do tego zmuszony. Kiedy tynk ze ścian się kruszy i sypie sprawa robi się poważna i często trzeba zacząć pracę od podstaw. Bez porządnej  szlifierki do gładzi gipsowych się nie obejdzie. Do wyboru mamy wiele modeli tych urządzeń . Nawet, jeżeli fachowiec nie ma w swoim wyposażeniu szlifierki do gipsu, zawsze można ją wypożyczyć. Specjaliści z branży budowlanej doradzą i pomogą w wyborze odpowiedniego urządzenia. Popularnością cieszy się zyrafa do gipsu. Jest to specjalny model szlifierki do gładzi o odpowiedniej mocy i precyzji. Dzięki niej łatwo wyrównać wszystkie niedoskonałości podłoża. Żyrafa do gipsu  model Dedra o masie 5 kg i długości 160 cm to tylko jedna z wielu opcji do wyboru. Można zdecydować się na lżejszy model szlifierki do gipsu żyrafa Dedra z przekładnią. Waży ona 3,3 kg a jej długość waha się od 128 - 159 cm. Jeżeli często przeprowadzane są remonty, wymieniamy tapety czy zakładamy drewno na ścianę to warto rozważyć zakup szlifierki do gipsu zyrafa. 

Malowanie

Po wygładzaniu i doprowadzeniu ścian do porządku dzięki żyrafie szlifierce przychodzi czas na malowanie. Pistolet do malowania to kolejny must have oprócz żyrafy do gładzi. Dzięki niemu szybko i równomiernie pokryjemy ściany bez zacieków czy śladów pędzla czy wałka.

Malowanie zaczynamy najlepiej od okna poruszając się w kierunku od góry do dołu. Warto wybrać farbę od dobrego producenta, plamoodporną  z możliwością zmywania jej w razie pojawienia się zabrudzeń. Jest to szczególnie ważne w domu w ,którym są małe dzieci i zwierzęta. Dobry fachowiec  to taki, który dysponuje odpowiednim sprzętem, potrafi dobrać odpowiednią farbę dostosowaną do pomieszczenia. Prawidłowo zabezpiecza swoje miejsce pracy, jest uczciwy i dotrzymuje terminów. Bardzo często już na samym początku można dostrzec, że osoba, której powierzamy  mieszkanie zrobi to źle. Jeżeli fachowiec, który ma wykonać gładź przychodzi bez sprzętu lub pierwszy raz widzi na oczy np. żyrafę szlifierkę do gipsu to nie wróży to nic dobrego. 

Jak naprawić błędy po fachowcu?

Obawiasz się, że nie zaliczysz matury? W takim przypadku pamiętaj o tym, że im wcześniej zaczniesz naukę, tym szansa na zdanie egzaminu dojrzałości będzie większa. Dodatkowym wsparciem mogą być wtedy specjalne kursy przedmaturalne. Czy warto się na nie zapisać?

Egzamin dojrzałości, czyli matura to bardzo ważny egzamin, którego wynik ma wpływ na przyszłość ucznia szkoły średniej. Dzisiaj na podstawie wyników z matury można dostać się na studia, dlatego im wyższy rezultat, tym większa szansa na wymarzony kierunek na uczelni wyższej.

Zaliczenie matury ma podstawę w regularnej nauce – już od pierwszego roku w szkole średniej. Oczywiście, bardzo ważne są także regularne powtórki, na podstawie których można ugruntować swoją wiedzę. Im szybciej zaczniemy, tym lepiej!

Właśnie dlatego ci uczniowie, którzy odkładali naukę na ostatni moment, często odkrywają, że ich zasób wiedzy może nie być wystarczający do tego, aby napisać egzamin dojrzałości z najlepszym wynikiem. Wtedy rozwiązaniem mogą być specjalne kursy przedmaturalne, które organizuje wiele ośrodków, na przykład w Warszawie to ośrodek Pitagoras.

Czy rzeczywiście kursy przygotowujące do matury to dobry wybór? Czego można się w ich trakcie nauczyć? Czy to dobra propozycja także wtedy, gdy do egzaminu zostało niewiele czasu?

Kursy przedmaturalne – nauka z najlepszymi nauczycielami

Zajęcia takie jak kursy maturalne odbywają się najczęściej od jednego do trzech razy na tydzień, od pierwszego albo drugiego semestru. To właśnie w ich trakcie uczeń może zdobyć kompleksowe przygotowanie do egzaminu, aby zaliczyć go z jak najlepszym wynikiem.

Kurs maturalny może odbywać się w różnych w kierunkach – język polski, matematyka, angielski, a także szeroka gama przedmiotów wybieranych przez uczniów jako dodatkowe, na przykład chemia, biologia, geografia, fizyka, historia, WOS – wiedza o społeczeństwie.

Zajęcia prowadzone są w formie warsztatów i najczęściej obejmują zarówno powtórki materiału, jak również rozwiązywanie ćwiczeń, testów oraz arkuszy egzaminacyjnych, pozwalając na wdrożenie się w rytm egzaminacyjny.

Nauczyciele prowadzący kursy przygotowawcze do matury to osoby z powołaniem, posiadające odpowiednie podejście do uczniów, stosujące aktywizujące metody nauczania, które poświęcają przy tym każdemu z uczestników zajęć jak największą ilość czasu dla maksymalnych efektów.

Czy kursy przedmaturalne rzeczywiście mogą pomóc w zdaniu matury?

To powoduje, że kurs przedmaturalny może być bardzo dobrym wsparciem w przygotowaniach do matury – także dla osób, które dopiero na ostatni moment zdecydowały się na powtórki.

Roczne i intensywne kursy przedmaturalne

Kursy dla maturzystów są obecnie organizowane zarówno jako roczne, jak również jako intensywne.

Roczne kursy rozpoczynają się już w okresie września albo października i obejmują około 60-70 godzin zajęć. To najlepszy wybór dla osób, które chciałyby optymalnie przygotować się do matury – także na poziomie rozszerzonym.

Z kolei intensywne kursy maturalne Warszawa oraz w innych miastach najczęściej odbywają się w ostatnim semestrze przed maturą – zaczynają się wówczas w lutym. To powoduje, że stanowią ekspresową powtórkę przed egzaminem dojrzałości dla tych osób, które nie czują się na siłach, aby napisać go na dobrą ocenę.

Zapisz się na kursy przedmaturalne już teraz!

Podsumowując, kurs przed maturą może być kapitalnym pomysłem dla każdego, kto chciałby napisać maturę bez problemu!

Oferty na kursy przedmaturalne w Warszawie można sprawdzić już teraz, a następnie od razu się na nie zapisać. Na kursy przygotowawcze do matury Warszawa zaprasza szkoła Pitagoras!

Bielanda to marka bardzo popularna w Polsce. I nie bez powodu cieszy się dużą popularnością. Oferuje kosmetyki wysokiej jakości do ciała, twarzy i włosów. Można kupić je w drogeriach stacjonarnych, a także w sklepach internetowych. Jakie produkty zasługują na szczególną uwagę? Poniżej przegląd najpopularniejszych produktów.

Bielenda – produkty do ciała

Bielenda oferuje całe mnóstwo doskonałej jakości produktów do ciała. Można kupić je sklepach stacjonarnych, chociaż oferują je również dobre sklepy internetowe z kosmetykami. Produkty do ciała występują w wielu seriach, dzięki czemu można dobrać idealne kosmetyki do swojego stylu i trybu życia oraz upodobań. Dla osób bardzo aktywnych, które marzą o orzeźwieniu, polecane są produkty do ciała Exotic Paradise: balsamy, peelingi, olejki do kąpieli. Inna linią są kosmetyki Stress Relief Naturals, peelingujące żele pod prysznic, których zadaniem jest aktywna walka ze stresem. Na uwagę zasługują również produkty do depilacji, do pielęgnacji dłoni oraz do higieny intymnej. Wybór produktów do ciała jest tak duży, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Bielenda – produkty do twarzy

W ofercie Bielendy znajdują się maseczki do twarzy, kremy uniwersalne i do zadań specjalnych, produkty do makijażu i demakijażu, produkty do pielęgnacji ust, depilacji, szeroka gama kosmetyków dla mężczyzn. Dużym zainteresowaniem cieszą się kosmetyki liftingujące, np. serum w kremie do twarzy, które nawilża i wygładza naskórek, niweluje szorstkość i tworzy ochronę zapobiegając utracie wody i wysuszaniu skóry.

Bielenda - produkty do włosów

Bielenda ma również szeroki wachlarz produktów do włosów. Jedną z najpopularniejszych serii w tej kategorii jest Botanic SPA Rituals, do produkcji której wykorzystano doskonale wyselekcjonowane naturalne składniki, których celem jest wzmocnienie i wypielęgnowanie włosów. Inna linia jest Botanic Formuła Pielęgnacja Włosów, w których nie ma żadnych składników szkodzących organizmowi, a które często znajdują się w preparatach konwencjonalnych, np. silikonów mocno obciążających włosy. Nie ma też olejów parafinowych i sztucznych barwników. Wysoka jakość kosmetyku i wyjątkowa receptura zapewniają szybka regenerację włosów. Dodatkowo, Bielenda oferuje serię olejków pielęgnacyjnych: brzoskwiniowych, awokado i argonowych, a także linie kosmetyków profesjonalnych wykorzystywanych w salonach fryzjerskich.

Kosmetyki przez Internet – czy to dobry pomysł?

W każdym, większym lub mniejszym mieście, znajdziemy drogerie i perfumerie, w których pułki uginają się pod licznymi kosmetykami. Kosmetyki znajdziemy także w sklepach, marketach, hipermarketach, centrach handlowych. Istnieją też drogerie internetowe, dzięki którym można zakupić kosmetyki online. Wystarczy dostęp do Internetu i można zamawiać sprawdzone produkty, wysokiej jakości. Jest wiele zalet kupwoania kosmetyków przez Internet. Jakich?

 • Po pierwsze, można dokonać wyboru bez pośpiechu, siedząc we własnym fotelu i przeglądając dostępne produkty.
 • Po drugie, nie trzeba wychodzić z domu, co jest bardzo komfortowe.
 • Po trzecie, w drogeriach internetowych, bardzo często zdarzają się duże promocje. I sa to promocje znacznie lepsze niż te, w drogeriach stacjonarnych. Największe obniżki można dostać na drogie prosukty, np. perfumy.
 • Po czwarte, kosmetyki zostaną dostarczone prosto do domu, np. poprzez kuriera.

Jeżeli jesteś zapracowany, nie masz czasu na zakupy, praca, rodzica pochłaniają cały Twój wolny czas, to zakupy internetowe są dla Ciebie! Warto korzystać przede wszystkim z ofert dobrych drogerii, w których znajdują się sprawdzone i pewne kosmetyki.

Bielenda - ciało, twarz, włosy piękne, zdrowe i pachnące

Materiał szkoleniowy w zakresie sprawiania i bezpiecznego wykorzystania skokochronów w działaniach ratowniczych

skokochron

 

 • Budynek Starostwa Powiatowego w Ciechanowie

  Powiatowy Lekarz Weterynarii w Ciechanowie informuje, iż w dniu 15 lipca otrzymał z Państwowego Instytutu Weterynaryjnego- Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach dodatni wynik badań mówiący o wykryciu materiału genetycznego wirusa afrykańskiego pomoru świń u dzika odstrzelonego w okolicach miejscowości Rutki-Głowice gmina Ciechanów.

 • Fakt: W weekendy dochodzi do największej liczby wypadków

  Wakacje to upragniony czas relaksu, zabawy, aktywności oraz często dalekich podróży. To okres, w którym na drogach wzmaga się ruch związany ze zorganizowanymi bądź indywidualnymi wyjazdami na wymarzony wypoczynek. Analiza wypadków, do których doszło w wakacje 2018 roku w ujęciu poszczególnych dni tygodnia pozwala na stwierdzenie, że weekendy były najbardziej niebezpiecznymi okresami na drogach.

 • Podsumowanie działań "SMOG"

  Wysokie stężenia zanieczyszczeń pyłowych powietrza atmosferycznego są jednym z głównych czynników środowiskowych wywierających szkodliwy wpływ na zdrowie populacji. Szkodliwość pyłu dla zdrowia osób eksponowanych związana jest ściśle z wielkością i składem chemicznym ziaren.

 • Sztuczne trawy do ogrodu coraz chętniej wykorzystywane są nie tylko na boiskach sportowych, ale również w ogrodach, biurach, czy też terenach użyteczności publicznej. Specjalistyczne sklepy internetowe zajmujące się ich sprzedażą oferują obecnie produkty, które przeznaczone są do samodzielnego montażu. Zadanie to nie jest trudne, nie wymaga również stosowania ciężkiego sprzętu. Wystarczy posiadanie odpowiedniej wiedzy, jak to zrobić, by nasz trawnik już po kilku dniach zachwycał nieprzeciętnym wyglądem. Poznaj sprawdzone porady ekspertów, jak ułożyć sztuczną trawę w ogrodzie.

  Porada pierwsza - wybierz odpowiednią trawę

  Układanie trawnika rozpoczyna się już przy sklepowej ladzie, kiedy to musimy podjąć decyzje o zakupie konkretnego produktu. Eksperci radzą, by wybierać produkty wyższej jakości, ponieważ ich żywotność jest dużo dłuższa. Taka trawa do ogrodu wymagać będzie również mniejszych nakładów pracy podczas jej pielęgnacji, a także przy montażu.

  Podczas zakupu dużą uwagę należy zwrócić na jakość wykonania. Jeżeli elementy trawy w rolce nie są odpowiednio połączone, całość będzie się rozpadała podczas montowania. Sprawi to nie tylko wiele problemów, ale przede wszystkim końcowy efekt może być daleki od oczekiwanego.

  Jak położyć sztuczny trawnik - 4 porady ekspertów

  Porada druga - stabilne podłoże

  Przygotowanie odpowiedniego podłoża jest pierwszym zadanie, które ma przed sobą właściciel chcący wyłożyć sztuczną trawę w ogrodzie. Dobrze przygotowane podłoże składa się z kilku warstw:

  • warstwa z tłucznia granitowego - około 5 cm,
  • warstwa z miału granitowego - około 2 cm,
  • warstwa z agrotkaniny.

  Cała powierzchnia powinna być odpowiednio ubita i utwardzona, tak żeby samo układania rolek z trawą do ogrodu było łatwe. Zastosowanie agrotkaniny pozwala ograniczyć przedostawanie się chwastów do sztucznej trawy, dzięki czemu nie będą pojawiać się bąble.

  Porada trzecia - załóż trawę zgodnie z zaleceniami

  Sztuczna trawa ogrodowa sprzedawana jest w specjalnych rolkach, które są rozwijane w ogrodzie. Ważną rzeczą jest, by każdą z nich rozwijać w tym samym kierunku - źdźbła skierowane w tą samą stronę. Ewentualne braki lub nadmiar wykładziny przycinać nożyczkami lub specjalnym nożem do tapet.

  Do połączenia poszczególnych elementów powinna posłużyć specjalna taśma łączeniowa, a podczas układania kolejnych rolek należy zwrócić uwagę, by zostawiać jak najmniejsze różnice pomiędzy poszczególnymi elementami trawnika - pomoże ukryć to szczeliny między nimi.

  Porada czwarta - pielęgnacja trawnika

  Mimo, że pielęgnacja trawnika ze sztucznej trawy ogrodowej wymaga mniej pracy niż w przypadku jej naturalnego odpowiednika, to również w jej przypadku konieczne jest zastosowanie kilku zabiegów. Pierwszy z nich należy zrobić już podczas układania trawnika - powinien być on zasypany piaskiem, który przede wszystkim dociąży rolki do podłoża. Zabieg ten sprawi również, że trawnik będzie lepiej wchłaniał wilgoć z opadów deszczowych.

  pielęgnacja sztucznej trawy zgodnie z najważniejszymi zasadami

  Kolejne czynności pielęgnacyjne koniecznie należy wykonywać już podczas eksploatacji trawnika. Dotyczą one przede wszystkim czyszczenia go z zanieczyszczeń, śmieci i nadmiaru piasku, które mogą osłabiać jego strukturę. Wystarczy je regularnie wyczesywać, by nasz trawnik dalej mógł zachwycać swoim wyglądem.

  Jak widać montaż sztucznej trawy do ogrodu nie jest trudny i bez problemu poradzi sobie z tym zadaniem również amator. Efekty będą jednak onieśmielające - prawidłowo założony trawnik zachwyci wielu gości naszego domu!

  Pożar samochodu osobowego w Ciechanowie

  IMG 20190716 10082316 lipca 2019 r. o godz. 9:54 do SK PSP Ciechanów wpłynęła informacja o pożarze samochodu w Ciechanowie przy ul. Pułtuskiej.

 • Ilustracja do artykułu stan kolejki 900.PNG

  Starostwo publikuje aktualne dane o ilości osób oczekujących na rejestrację pojazdu