Ponad 2 promile na rowerze - skończyło się kolizją i mandatem 3600 zł

Ponad 2 promile na rowerze - skończyło się kolizją i mandatem 3600 zł

Na ul. Ciechanowskiej w Gąsocinie 58-letni rowerzysta wjechał w Toyotę prowadzoną przez 44-letnią mieszkankę powiatu ciechanowskiego. Badanie wykazało u niego ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna nie doznał poważniejszych obrażeń, ale za swoje zachowanie zapłacił słono.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 22 czerwca około godz. 13.40. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie dostał zgłoszenie o kolizji z udziałem rowerzysty na ul. Ciechanowskiej w Gąsocinie. Na miejsce pojechali funkcjonariusze, którzy ustalili, że 58-latek nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej Toyotą.

Alkomat nie pozostawił wątpliwości - rowerzysta miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Kobieta kierująca autem była trzeźwa. Policjanci zakończyli sprawę mandatami - za spowodowanie kolizji i jazdę po alkoholu mężczyzna został ukarany łącznie kwotą 3600 zł.

Policja przypomina, że alkohol za kierownicą lub na rowerze zawsze podnosi ryzyko tragedii. Obniża koncentrację, wydłuża czas reakcji i zaburza ocenę sytuacji na drodze. To pokazuje, jak jedna decyzja po alkoholu może w kilka sekund zamienić zwykły przejazd w kosztowną i groźną kolizję.

na podstawie: KPP w Ciechanowie.