Wernisaż poplenerowej wystawy w Ciechanowie - Z paletą przez powiat prezentuje malarski pejzaż ziemi ciechanowskiej

2 min czytania
Wernisaż poplenerowej wystawy w Ciechanowie - Z paletą przez powiat prezentuje malarski pejzaż ziemi ciechanowskiej

Wernisaż wystawy powstałej po warsztatach dla dzieci i młodzieży odbędzie się 9 października w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Ciechanowie — wstęp wolny, a na miejscu będzie dostępny pamiątkowy katalog.

  • Odwiedź wernisaż w Ciechanowie i zobacz pejzaże z naszego powiatu
  • Poznaj prowadzących i proces powstawania prac
  • Przyjdź i zobacz jak młode spojrzenie zmienia znane miejsca

Odwiedź wernisaż w Ciechanowie i zobacz pejzaże z naszego powiatu

W czwartek 9 października o godz. 18.00 w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Ciechanowie zostanie zaprezentowana wystawa pod roboczym tytułem Z paletą przez powiat – malarski pejzaż ziemi ciechanowskiej. To efekt plenerowych warsztatów malarskich skierowanych do dzieci i młodzieży, które odbywały się w miejscach ważnych dla dziedzictwa kulturowego regionu. Wernisaż uzupełni wydanie pamiątkowego katalogu zawierającego prace uczestników.

Poznaj prowadzących i proces powstawania prac

Zajęcia prowadzili eksperci z warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych — dr Anna Krzemińska i Konrad Matuszewski. To dzięki ich opiece młodzi autorzy mieli okazję pracować w plenerze, ćwiczyć warsztat i interpretować lokalne pejzaże. Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, co pozwoliło na kompleksową organizację warsztatów i przygotowanie katalogu.

Przyjdź i zobacz jak młode spojrzenie zmienia znane miejsca

Wernisaż to nie tylko prezentacja prac — to też okazja, by porozmawiać z uczestnikami i prowadzącymi, obejrzeć różne techniki malarskie oraz zabrać do domu katalog pamiątkowy. Wstęp na wydarzenie jest wolny, a lokalizacja w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Ciechanowie ułatwia dostęp mieszkańcom i gościom.

na podstawie: PCKiSz Ciechanów.

Autor: krystian