Kierowała bez prawa jazdy, zatrzymana chwilę po upływie terminu
Kierowanie bez prawa jazdy może mieć poważne konsekwencje, co pokazał przypadek 49-latki z powiatu przasnyskiego. Kobieta zatrzymana za przekroczenie prędkości, dzień wcześniej straciła uprawnienia do kierowania pojazdami. Tym razem wpadła kilka minut po upływie ważności pokwitowania.
  1. Kobieta zatrzymana za przekroczenie prędkości o 31 km/h.
  2. Straciła prawo jazdy dzień wcześniej za zbyt szybką jazdę.
  3. Pokwitowanie pozwalało na kierowanie pojazdem przez 24 godziny.
  4. Sprawa trafi do sądu, gdzie grozi jej wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.

Gdy policjanci z ciechanowskiej grupy Speed zatrzymali 49-letnią kobietę prowadzącą audi na ulicy Płockiej w Pęchcinie, nie spodziewali się, że sprawa okaże się tak złożona. Kobieta przekroczyła dopuszczalną prędkość o 31 km/h, co było powodem zatrzymania do kontroli drogowej. To jednak nie była jej pierwsza wpadka.

Dzień wcześniej, ta sama kierująca straciła swoje uprawnienia do prowadzenia pojazdów za przekroczenie limitu punktów karnych. Otrzymała wtedy pokwitowanie, które uprawniało ją do kierowania samochodem przez następne 24 godziny. Niestety, policjanci zatrzymali ją już po upływie tego terminu, co oznaczało, że prowadziła pojazd bez ważnych uprawnień.

Za jazdę bez uprawnień 49-latka stanie teraz przed sądem. Jak informują funkcjonariusze, za takie wykroczenie grozi jej nie tylko wysoka grzywna, która może sięgnąć nawet 30 tysięcy złotych, ale również obligatoryjny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres od 6 miesięcy do 3 lat.

Przypadek ten przypomina nam, jak ważne jest przestrzeganie przepisów drogowych oraz jak poważne konsekwencje mogą spotkać osoby, które je łamią. Policja apeluje o rozwagę i odpowiedzialność na drodze, aby uniknąć podobnych sytuacji w przyszłości.


Opierając się na: KPP w Ciechanowie