Uczniowie klasy mundurowej Technikum Mundurowego BZDZ w Ciechanowie poznają pracę policjantów nie tylko w teorii. Wizyta w ciechanowskiej komendzie pozwoliła im poszerzyć dotychczasową wiedzę. Młodzież poznała specyfikę i różnorodność pracy ciechanowskich policjantów oraz wyposażenie i sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie. Wśród uczestników spotkania byli kandydaci do służby w policji, dlatego nie mogło też zabraknąć tematu doboru do służby.

W miniony czwartek (16.11) ciechanowską komendę odwiedzili uczniowie klasy mundurowej Technikum Mundurowego BZDZ w Ciechanowie. Młodzież miała wyjątkową okazję do spotkania z policjantami i przyjrzenia się „od kuchni” pracy funkcjonariuszy. W trakcie odwiedzin uczniowie dowiedzieli się, na czym polega praca przewodnika psa służbowego i w jakich działaniach wykorzystywane są policyjne psy. Młodzi ludzie zapoznali się ze sprzętem wykorzystywanym przez policjantów ruchu drogowego oraz technika kryminalistyki, a także dowiedzieli się, w jaki sposób pobierana jest daktyloskopia i jak zabezpiecza ślady na miejscu przestępstwa. Zwiedzając budynek komendy, uczniowie odwiedzili stanowisko kierowania, a oficer dyżurny opowiedział na czy polega jego praca.

W związku z tym, że wśród tej grupy młodych osób byli kandydaci do służby w policji, nie mogło zatem zabraknąć tematu doboru do służby. Policjanci zapoznali młodzież z wymogami formalnymi, jakie należy spełnić by móc wstąpić do Policji oraz jak wygląda etap postępowania kwalifikacyjnego.

Osoby zainteresowane służbą w Policji zapraszamy do kontaktu z pracownikiem kadr Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie pod numerem telefonu 47 703-16-12 bądź osobiście w siedzibie jednostki, która znajduje się przy ulicy 11 Pułku Ułanów Legionowych 25.

Przypominamy, że najbliższy nabór do służby w Policji 28 grudnia br.

 

asp. Magda Zarembska