Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ciechanów

Blat do łazienki z konglomeratu – plusy i minusy

Decydując się na remont łazienki stajemy przed nie lada wyzwaniem – jakie płytki położyć na ściany, jak zagospodarować podłogę, jaki blat położyć wokół umywalki. To tylko nieliczne z dylematów, przed którymi stajemy. W tym artykule chcemy się skupić na ostatnim z nich, a konkretniej na plusach i minusach jakie daje nam blat do łazienki z konglomeratu. Jest to materiał stosunkowo nowy, to znaczy wymyślony nie tak dawno, jednak mimo tego cieszący się już bardzo dużym gronem osób, które zastosowały go w swojej łazience, czy też innym pomieszczeniu. Jeśli bowiem chodzi o ten materiał, jego zastosowanie jest naprawdę szerokie i ograniczone jedynie naszą wyobraźnią.

W charakterze blatu do łazienki konglomerat sprawdzi się idealnie, gdyż spełnia w zasadzie wszystkie wymagania stawiane elementom wyposażenia łazienki – nie nasiąka wodą nawet przy dużej wilgotności pomieszczenia, jest twardy niczym kamień, więc kładąc na nim ciężkie rzeczy, którymi nieraz pewnie przeszorujemy po jego powierzchni, nie odniesie żadnych trwałych szkód. To fakt, że mogą powstać niewielkie zarysowania w jego powierzchni, jednak można je bardzo łatwo wyszlifować, dlatego właśnie wspomnieliśmy, że jest odporny na trwałe szkody. Jest to w zasadzie jedyna wada tego materiału. Z drugiej strony naprawdę trzeba się postarać, żeby na tego rodzaju blacie powstały jakieś rysy, więc możliwe, że nam się to w ogóle nie przydarzy. Z pomocą blatów do łazienki z konglomeratu, można stworzyć naprawdę bardzo ładne kombinacje i ciekawe połączenia kolorystyczne. Często spotykanymi połączeniami są białe lub beżowe płytki naścienne zastosowane równocześnie z czarnym batem i innymi czarnymi elementami wystroju. Inni decydują się na trochę bardziej odważne połączenie czarnego blatu z czerwonymi płytkami, które daje naprawdę niesamowity i zdecydowanie nowoczesny efekt. Jeśli zastosować przy tym jeszcze gdzieniegdzie białe elementy uzyskamy zupełnie wyjątkowy rezultat, który na pewno zadowoli osoby o bardziej wyszukanym smaku.

Widzimy więc, że blat do łazienki z konglomeratu może sprostać nawet tym najbardziej wybrednym i wyszukanym gustom, komponując się ładnie z całym wyposażeniem pomieszczenia. Ponadto, jeśli chodzi o blat do łazienki z konglomeratu cena tego materiału nie jest tak wysoka jak chociażby cena tak popularnego kamienia, więc daje większe możliwości osobom, które chcą nieco zaoszczędzić lub po prostu nie mogą sobie pozwolić na kamienny blat. Za metr kwadratowy zapłacimy bowiem średnio 500-800 złotych, a to o jakieś 20-30% mniej niż musielibyśmy wydać kupując metr kwadratowy blatu kamiennego. Ponadto, konglomerat zapewnia nam większe możliwości kolorystyczne, co pozwala na wspomnianą wcześniej aranżację łazienki według naszego gustu. Wszystko to sprawia, że blat do łazienki z konglomeratu jest rozwiązanie oferującym wiele zalet, a niemal żadnych wad. Dlatego właśnie w ostatnich latach stał się tak popularny i być może widziałeś go w niejednej łazience.