Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ciechanów

Salon, sypialnia czy pokój dziecięcy to pomieszczenia, w których zależy nam na szczególnym cieple i przytulności. Wśród ciepłych posadzek najczęstszym wyborem są panele drewniane, a także wykładzina dywanowa. Które rozwiązanie będzie dla nas najlepsze?

Zalety wykładzin dywanowych

Dzisiejsze wykładziny dywanowe to już nie te staromodne dywany, które mogliśmy spotkać w PRL-owskich wnętrzach. Nowoczesne wykładziny zachwycają swoimi wzorami, dużym wyborem kolorów oraz teksturą. Dzięki temu możemy bez problemu dobrać odpowiedni model do konkretnego pomieszczenia. Nie można również zapomnieć o tym, że są one bardzo ciepłe, a położone w sypialni czy pokoju dziecięcym nadają wnętrzu przytulność. 

Wykładzina dywanowa czy panele – co lepsze?

Kolejną zaletą wykładzin jest oczywiście ich izolacja akustyczna. Chyba nie ma innej posadzki, na której upuszczenie zabawki czy innego przedmiotu jest praktycznie niesłyszalne. Dzięki temu rodzice mogą spokojnie wypocząć, podczas gdy dzieci bawią się wygodnie w swoim pokoju. Warto też wspomnieć, że wykładziny dywanowe posiadają właściwości antypoślizgowe, więc są całkowicie bezpieczne dla dzieci czy zwierząt.

Zalety paneli drewnianych i laminowanych

Panele to także dobry wybór, jeśli zależy nam na tym, by posadzka utrzymywała ciepło. Nie można też pominąć faktu, że świetnie prezentują się one zwłaszcza we wnętrzach w stylu skandynawskim oraz wszędzie tam, gdzie zależy nam na naturalnych materiałach lub elementach imitujących drewno. Nie posiadają one tak dobrej izolacji akustycznej jak wykładziny dywanowe, dlatego chodzenie po nich na szpilkach będzie mocno słyszalne. Warto jednak podkreślić, że są bardzo łatwe do utrzymania w czystości. Przejechanie mopem po takiej posadzce zajmuje chwilę. Panele będą też najlepszym wyborem, jeśli zależy nam na walorach estetycznych. Świetnie prezentują się zarówno we wnętrzach klasycznych, jak i nowoczesnych. 

A może kompromis?

Zależy Ci na łatwym utrzymaniu podłogi w czystości, a jednocześnie chciałabyś czuć niezwykłą miękkość i ciepło pod stopami? W takim razie możesz połączyć oba te rozwiązania. Dobrym wyborem będzie położenie np. w sypialni paneli i zainwestowanie w dwie niewielkie wykładziny po dwóch stronach łóżka, tak by wstając rano, mieć pod nogami coś ciepłego. Jeśli szukasz najlepszych jakościowo posadzek, zajrzyj na stronę: https://centrumposadzek.com.pl.