W związku ze zbliżającym się okresem ferii zimowych policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie w dniu 16 stycznia 2020 roku przeprowadzili spotkania z uczniami klasy 5 i 6 Szkoły Podstawowej nr 3 w Ciechanowie jak również odwiedzili pacjentów Oddziału Dziecięcego Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie

Sierż. Małgorzata Listkowska i Kamila Nosarzewska z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii oraz Dzielnicowa sierż.  Aneta Janowska w trakcie spotkań przypomniały dzieciom zasady bezpiecznego zachowania się podczas zabaw zimowych.

Okres ferii to czas spędzania czasu z kolegami i koleżankami, dlatego przedstawicielki Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie namawiały uczestników spotkania do korzystania z dostępnych boisk, hal sportowych, przede wszystkim miejsc, w których małoletni będą pod kontrolą osoby dorosłej. Przypominając o bezpieczeństwie podczas ferii zwróciły również uwagę na kwestię wchodzenia na zamarznięte akweny wodne, skierowali również prośbę, aby zamiast wchodzenia na zamarznięte jeziora wybrać bezpieczniejszą opcję jaką są przygotowane sztuczne lodowiska.

W trakcie spotkania zachęcały dzieci do udziału w konkursie plastycznym „Stok nie jest dla bałwanów”, który realizowany jest w ramach programu „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Wszystkich chętnych do udziału zapraszamy do nadsyłania prac plastycznych przedstawiających dekalog Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) do dnia 3 marca 2020r.

podkom. Ewa Brzezińska