W dniu 14 stycznia 2020 roku w auli PWSZ w Ciechanowie odbył się wykład dla słuchaczy Powiatowego Uniwersytetu Trzeciego Wieku na temat „Bezpieczeństwo w świetle współczesnych zagrożeń”.

Wykład ten poprowadziła mł. asp. Karolina Nowocień z Komendy Wojewódzkiej Policji zs w Radomiu. Głównym tematem wykładu było przede wszystkim uwrażliwienie seniorów na sytuacje, w których mogą stać się ofiarą przestępstwa, zwiększenie świadomości osób starszych o tego typu zjawiskach i przekazanie informacji, jak postępować w przypadku zagrożenia.

Na koniec spotkania Komendant Powiatowy Policji insp. Grzegorz Grabowski zaproponował seniorom zapoznanie się z aplikacją Moja Komenda, gdzie w bardzo łatwy i szybki sposób można odszukać dzielnicowego swojego rejonu. Zachęcał słuchaczy do zwiększonego angażowania się na rzecz bezpieczeństwa naszego miasta i jego mieszkańców oraz zaapelował do seniorów o zachowanie rozsądku i rozwagi w kontaktach z osobami, co do których nie mamy stuprocentowej pewności, że mają wobec nas czyste intencje. Prowadzone przez Policję  akcje profilaktyczne przynoszą efekty. Mundurowi otrzymują coraz więcej zgłoszeń od starszych osób, które wykazały się czujnością i nie dały się okraść.

Mamy nadzieję, że zdobyta podczas spotkania wiedza, przyczyni się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa wszystkich seniorów.

podkom. Ewa Brzezińska