Atrakcyjne konferencje, czyli pomysł na wyjazd biznesowy

Wyjazdy biznesowe to w obecnych czasach norma, szczególnie w przypadku pracy dla dużych korporacji, które mają zagranicznych kontrahentów. Organizacja takiego spotkania to nie lada wyzwanie, gdyż chcemy aby wszystko było na najwyższym poziomie i robiło dobre wrażenie na naszych partnerach biznesowych. Pozytywny odbiór wpływa, bowiem na przyjazną atmosferę i owocną współpracę. Warto pamiętać, że wyjazd biznesowy to nie tylko praca w czystej postaci, ale także dodatkowy plan atrakcji. Szczególnie ma to znaczenie, gdy przyjmujemy gości z zagranicy i chcemy im pokazać nasza gościnność oraz piękno ojczyzny.

Destynacje na wakacje

 Jeżeli planujemy wyjazd biznesowy czy firmowy w trakcie wakacji to idealnym miejscem wydaje się morze. Nie będziemy mieli problemu, jeżeli chodzi o konferencje nad morzem i zapewnienie atrakcji dla współpracowników. Wiele hoteli oferuje wynajem sali konferencyjnych nad morzem, więc możemy być pewni, że taka sala będzie odpowiednio wyposażona dla zapewnienia odpowiednich standardów. Niektóre obiekty mają także umowę podpisaną z firmami, na mocy której obie strony korzystają - jedna jest zobowiązana do skorzystania z usług obiektu, a druga do zapewnienia zniżkowych cen. Przykładowo Park Rozrywki Rodzinnej Energylandia ma taką ofertę hotelową dla firm, dzięki której obie strony korzystają. Taki model można powiedzieć umowy barterowej się coraz popularniejszy.

Może, ale dokąd nad to morze?

Opcji jest wiele. Jednak to zależy od naszego budżetu firmowego na taki zorganizowany wyjazd. Hotel nad morzem bałtyckim to zdecydowanie nie problem, ale jeżeli chcemy zrobić dobre wrażenie i możemy pozwolić sobie na większe koszty to warto postawić na luksusowy hotel. Na uznaniu zyskują coraz bardziej hotele butikowe, które są zaadaptowanymi na obiekty noclegowe w najwyższym standardzie zamki, klasztory i pałace. Te odrestaurowane obiekty to najdroższe i najlepsze hotele w Polsce i takie miejsca zdecydowanie robią wrażenie swoim metrażem, stylem architektonicznym oraz pięknem. Przykładem takiego zamku nad morzem jest Pałac Ciekocinko. To ogromny folwark z początku XX wieku, a dokładnie najstarsze zabudowania pochodzą z 1906 roku. Z pomieszczeń w stylu artdeco zmieszanym z secesyjnym rozciąga się piękny widok na malowniczą posiadłość ze stadniną koni oraz na morze. Hotel Ciekocinko posiada także sale konferencyjną w zabytkowej, przystosowanej ku temu stajni. Jednak jeżeli nie w smak nam małe miejscowości to możemy pokusić się na tętniące życiem miasto, jak Gdynia czy Gdańsk. Tutejsze hotele także w ofercie mają klimatyzowane sale konferencyjne oraz liczne usługi i udogodnienia poza miejscami noclegowymi.

Atrakcje

Pierwszą atrakcją może być oficjalna kolacja w restauracji, serwującej lokalne przysmaki i specjały. Można połączyć to z degustacją win dla uczestników wyjazdu. To będzie przyjemne i smaczne doświadczenie oraz miło spędzony czas. Przy takiej okazji będzie można zintegrować się z współpracownikami lepiej. Jeżeli zdecydujemy się na hotel butikowy, jak Ciekocinko z takimi atrakcjami, jak przejażdżki konne to możliwość nauki jazdy konnej i wyprawa na rumaku na plażę będzie niezapomnianym przeżyciem. Wiele osób może po raz pierwszy w życiu dosiądzie konia. Można urządzić sobie wieczorami weekend spa w hotelowej strefie wellness, gdzie po trudach pracy zrelaksujemy się i zadbamy o nasz nieskazitelny wygląd. W dzień można ruszyć na zwiedzanie okolicznych muzeów i parków. Odrobina rywalizacji na takich wyjazdach firmowych, oczywiście przyjacielskiej, jest wskazana i można ją wprowadzić w formie zawodów. Pobawić się w trakcie zwiedzania w podchody i poszukiwania lub dać się ponieść adrenalinie przy wodnych konkurencjach na plaży. Który z pracowników buduje ładniejsze zamki z piasku? Który zrobi gwiazdę na plaży, a który przepłynie szybciej do bojki i z powrotem? Na pewno odrobina dziecinady sprawi dużo śmiechu, radości oraz dobrej zabawy, pomagając pracownikom poznać się lepiej i zintegrować. To z kolei pozwoli na odpoczynek i późniejszy powrót do pracy ze zdwojoną mocą.