Dzielnicowy wraz z pracownikiem Zespołu Kadr i Szkolenia Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie uczestniczyli w Targach Pracy, pn. „Prawo pracy u progu kariery”, które odbył się w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Ciechanowie. Przedstawiciele Policji przybliżyli specyfikę służby, informując jednocześnie jakie kryteria musi spełnić kandydat na policjanta.

 

Adresatami targów byli studenci i młodzież ciechanowskich szkół średnich. Targi miały charakter spotkania młodzieży z pracodawcami i instytucjami rynku pracy.

Wśród firm i instytucji, nie zabrakło także ciechanowskiej policji. Na targach pracy funkcjonariusze zachęcali młodych ludzi do wstąpienia w szeregi Policji. Osoby zainteresowane wstąpieniem w szeregi policji mogły uzyskać wszelkie informacje dotyczące rekrutacji. Najczęściej zadawane pytania dotyczyły jakie dokumenty są potrzebne i gdzie należy je składać oraz jak przebiegają poszczególne etapy postępowania kwalifikacyjnego.

Targi Pracy były także okazją do rozmowy z uczestnikami o zagrożeniach i związaną z tym Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa dzięki, której każdy mieszkaniec może podzielić się z Policją informacją o zagrożeniach występujących w jego okolicy. Jak również funkcjonariusze informowali o aplikacji mobilnej „Moja Komenda” dzięki, której można wyszukać dzielnicowego w Polsce, aplikacja zawiera także bazę teleadresową wszystkich komend i komisariatów w Polsce.

 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.