W Oddziale Dziecięcym – dzięki wspólnym staraniom Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego oraz Urzędu Miasta Ciechanów – powstała sala edukacyjna dla małych pacjentów. Na wyposażeniu znajdują się m.in. zestaw znaków drogowych oraz plansze bezpieczna droga do szkoły.

W każdy piątek policjanci odwiedzają przebywające tam dzieci i prowadzą spotkania dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzisiaj podkomisarz Ewa Olba mówiła o tym jak ważne jest używanie elementów odblaskowych przez pieszych, szczególnie w okresie zimowym, kiedy wcześnie zapada zmrok i widoczność jest zdecydowanie gorsza. Każdy młody uczestnik spotkania otrzymał odblask.

Element odblaskowy powinien być umieszczony w takim miejscu, by znalazł się w polu działania świateł samochodowych i był zauważalny dla kierujących nadjeżdżających z obu kierunków (z tyłu i z przodu). Samochodowe światła mijania oświetlają drogę niesymetrycznie (więcej światła kierowanego jest na prawą stronę drogi), zaleca się zatem pieszym idącym lewą stroną drogi (w kierunku przeciwnym do ruchu pojazdów) noszenie odblasków na prawej ręce lub nodze (od strony ruchu pojazdów).