Na osiedlu Krubin przybędzie miejsc dla aut. Rusza budowa zatoki

FOT. Urząd Miasta w Ciechanowie
Przy ul. Ceramicznej w Ciechanowie pojawią się nowe miejsca do parkowania, a wraz z nimi zmieni się organizacja ruchu. Inwestycja obejmie także przebudowę chodnika, więc kierowcy i piesi muszą liczyć się z utrudnieniami. Zadanie wybrali mieszkańcy w głosowaniu nad Ciechanowskim Budżetem Obywatelskim. Prace mają zakończyć się w połowie sierpnia.
- Nowa zatoka parkingowa zajmie pas zieleni przy Ceramicznej
- Samochody znikną z pasa ulicy na kilka tygodni
Nowa zatoka parkingowa zajmie pas zieleni przy Ceramicznej
Roboty rozpoczną się 22 lipca. Po wschodniej stronie jezdni powstanie zatoka parkingowa z 20 miejscami postojowymi. Dwa z nich zostaną przeznaczone dla osób z niepełnosprawnościami.
Teren przeznaczony pod zatokę ma około 4,8 metra szerokości. To za mało, by zbudować parking o odpowiedniej głębokości bez zmian w istniejącej infrastrukturze. Dlatego częściowo rozebrany zostanie obecny chodnik, a po zakończeniu prac jego szerokość na długości zatoki wyniesie 2 metry.
Przebudowa pasa drogowego ma ułatwić mieszkańcom bezpieczne pozostawianie samochodów w pobliżu domów. Poszerzony chodnik poprawi też przestrzeń dla pieszych, choć podczas robót trzeba liczyć się z czasowymi zmianami w poruszaniu się po tym odcinku.
Samochody znikną z pasa ulicy na kilka tygodni
Na czas budowy wykonawca wprowadzi zmienioną organizację ruchu. Od 22 lipca do połowy sierpnia nie będzie można parkować samochodów w pasie drogowym ul. Ceramicznej. Kierowcy powinni więc wcześniej znaleźć inne miejsce postoju, ponieważ pozostawione auta mogą utrudniać prowadzenie prac.
Projekt „Budowa miejsc postojowych na osiedlu Krubin – etap I” zdobył w tegorocznym głosowaniu ponad 500 głosów. W komunikacie dotyczącym inwestycji pojawia się także określenie osiedle Słoneczne jako miejsca, którego mieszkańcy wybrali zadanie. Sama nazwa projektu odnosi się jednak do osiedla Krubin.
na podstawie: UM Ciechanów.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Urząd Miasta w Ciechanowie). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Na osiedlu Krubin przybędzie miejsc dla aut. Rusza budowa zatoki

Kierowca Toyoty pędził przez Pęchcin. Stracił prawo jazdy i 1500 zł

Kilka minut przed urlopem może ochronić dom przed włamaniem w Ciechanowie

Poradnik bezpieczeństwa w PJM. 21 filmów dla osób głuchych i słabosłyszących

Mazovia Romantica wraca na sceny regionu - klasyka w niezwykłych miejscach

Miał ponad 2,5 promila i doprowadził do kolizji w Ciechanowie

Dwa elektryczne autobusy dla Ciechanowa. Znamy ich wyposażenie

Syreny alarmowe zabrzmią w powiecie ciechanowskim. To tylko test

Leżak, przekąska i „Planeta singli” pod ciechanowskim niebem

Bazyliszek wychodzi na plac - plenerowy teatr w Ciechanowie

W Ciechanowie zakazane książki otworzą rozmowę po seansie

Młodzi artyści przejmą letnią scenę w Ciechanowie - muzyczny wieczór pod chmurką

W Ciechanowie kino otworzy się na najmłodszych widzów

Trzech pijanych kierowców w powiecie ciechanowskim. Dwa auta uderzyły w ogrodzenia
Przydatne dane teleadresowe
- Prokuratura Rejonowa w Ciechanowie - kontakt, godziny przyjęć, zawiadomienie o przestępstwie
- Gminna Biblioteka Publiczna im. Władysława Reymonta w Regiminie - kontakt, godziny, filia
- Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Warszawie Oddział w Ciechanowie - kontakt, godziny, dojazd
- Komenda Powiatowa Policji w Ciechanowie - kontakt, dzielnicowi, numery alarmowe
- Gminna Biblioteka Publiczna w Ojrzeniu - kontakt, godziny, katalog online
- Powiatowy Zarząd Dróg w Ciechanowie - kontakt, godziny, zgłaszanie szkód i zajęcie pasa drogowego
