Powiat Ciechanowski: Konsultacje programu współpracy z NGO na 2025 rok
Samorząd Województwa Mazowieckiego zaprasza mieszkańców do aktywnego udziału w tworzeniu Rocznego Programu Współpracy z organizacjami pozarządowymi na 2025 rok. To doskonała okazja, aby wpłynąć na kształtowanie polityki lokalnej i wspólnie zadecydować o priorytetach na nadchodzący rok.

Znaczenie Rocznego Programu Współpracy

Roczny Program Współpracy Województwa Mazowieckiego z organizacjami pozarządowymi to kluczowy dokument określający zasady współpracy między samorządem a sektorem pozarządowym. Program ten zawiera informacje o celach, formach współpracy oraz planowanych środkach finansowych przeznaczonych na realizację zadań publicznych przez organizacje pozarządowe. Wskazuje również priorytetowe zadania publiczne, które w danym roku będą realizowane przez samorząd.

Okres składania propozycji do programu

Mieszkańcy oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych mogą zgłaszać swoje propozycje do projektu Programu Współpracy od 24 czerwca do 15 lipca 2024 roku. To okazja, aby przedstawić nowe zadania publiczne, które ich zdaniem powinny znaleźć się w programie, jak również zgłosić uwagi do istniejących zapisów.

Jak zgłosić swoje propozycje?

Zgłoszenie propozycji jest możliwe na kilka sposobów. Można to zrobić online za pomocą specjalnego formularza, wysyłając e-mail na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., lub przesyłając tradycyjną pocztą na adres Biura Dialogu i Inicjatyw Społecznych, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, ul. Okrzei 35, 03-715 Warszawa. Ważne jest, aby zaproponowane zadania mieściły się w katalogu zadań samorządu województwa i były odpowiednio uzasadnione.

Kolejny krok: Konsultacje społeczne

Po zakończeniu okresu zgłaszania propozycji, na ich podstawie przygotowany zostanie projekt Rocznego Programu Współpracy na 2025 rok. Następnie projekt ten zostanie poddany konsultacjom społecznym, które zaplanowane są na wrzesień 2024 roku. To kolejna szansa dla mieszkańców, aby wypowiedzieć się na temat proponowanych działań i współpracy z organizacjami pozarządowymi.

Kontakt i dodatkowe informacje

W przypadku pytań lub wątpliwości, mieszkańcy mogą kontaktować się z pracownikami Biura Dialogu i Inicjatyw Społecznych, wysyłając e-mail na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. To doskonała okazja, aby włączyć się w proces decyzyjny i wspólnie kształtować politykę lokalną, która odpowiada na potrzeby mieszkańców i organizacji pozarządowych.

Nie przegap okazji, aby mieć wpływ na przyszłość swojego regionu! Twoje zaangażowanie może przyczynić się do realizacji ważnych inicjatyw i projektów społecznych.


Powiat Ciechanowski