Kryminalne Gadanie w MPB Ciechanów: spotkanie 19 czerwca o 17:00
Spotkanie autorskie w Krzywej Hali zapowiada się niezwykle interesująco. Już 19 czerwca 2024 roku mieszkańcy będą mogli wziąć udział w wyjątkowym wydarzeniu, gdzie będą mieli okazję spotkać dwie znakomite pisarki kryminalne: Katarzynę Gacek i Joannę Jodełkę. To niepowtarzalna szansa, aby posłuchać o ich twórczości i inspiracjach.
  1. Spotkanie odbędzie się w Krzywej Hali na Placu Piłsudskiego 1.
  2. Gośćmi będą Katarzyna Gacek i Joanna Jodełka.
  3. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 17:00.
  4. Obie autorki mają na swoim koncie nagrody i popularne powieści kryminalne.

Joanna Jodełka, laureatka Nagrody Wielkiego Kalibru, to pisarka związana z Poznaniem. Ukończyła studia na wydziale historii sztuki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Swoją karierę literacką rozpoczęła w 2009 roku powieścią "Polichromia. Zbrodnia o wielu barwach". Od tamtej pory wydała kilka innych książek, takich jak "Grzechotka", "Kamyk", "Kryminalistka" i "Wariatka". W 2017 roku napisała przewodnik po wielkopolskich kościołach i pałacach "Na ratunek aniołom, diabłom, świętym i grzesznikom". Jej powieść "2 miliony za Grunwald" jest inspirowana okupacyjnymi losami słynnego obrazu Jana Matejki.

Katarzyna Gacek to pisarka i scenarzystka, która ukończyła psychologię. Ma na swoim koncie trzy powieści kryminalne napisane wspólnie z Agnieszką Szczepańską. Jest autorką scenariuszy do popularnych seriali telewizyjnych, takich jak "Anna Maria Wesołowska" (TVN), "Przeznaczenie" (Polsat) oraz "Unia serc" (TVP 3 Info). Współtworzyła również scenariusz do filmu "Za niebieskimi drzwiami". Razem z Markiem Kamińskim napisała przygodową książkę dla dzieci "Marek i czaszka jaguara". Katarzyna Gacek ukończyła kurs detektywistyczny i pracowała w agencji detektywistycznej, co z pewnością wpływa na realizm jej książek. W 2023 roku była finalistką Nagrody Wielkiego Kalibru, a jej najnowsza powieść "Krew z krwi" miała premierę na początku czerwca 2024 roku.

To spotkanie będzie doskonałą okazją do poznania kulis pracy pisarzy kryminalnych, a także do zadania im pytań i uzyskania autografów. Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników literatury kryminalnej i nie tylko!


Źródło: MPB Ciechanów