Jak wygląda zabieg laserowego usuwania tatuażu?

Wraz z popularnością tatuażu w ostatnich latach wzrosło też zapotrzebowanie na profesjonalne usuwanie ze skóry niechcianych grafik. Dzięki zabiegowi laserowemu udaje się szybko, skutecznie i bez długiego okresu rekonwalescencji przywrócić skórze wcześniejszy wygląd. Sprawdź, jak przebiega laserowe usuwanie tatuażu.

Pożegnanie z tatuażem

Argument, który jeszcze dwadzieścia lat temu rodzice podawali swoim nastoletnim dzieciom, że tatuaż jest na całe życie, dziś już nie ma racji bytu. Oczywiście to prawda, że lepiej dwa razy się zastanowić, niż usuwać tatuaż po roku, jednak medycyna estetyczna dysponuje dziś rozwiązaniami, które pozwalają skutecznie i szybko pozbyć się tatuażu.

Lasery picosekundowe przeznaczone są do usuwania zarówno tatuaży, jak i makijażu permanentnego. Dodatkowo pozwalają także na wykonanie peelingu węglowego, który oczyszcza skórę, reguluje produkcję sebum i poprawia kondycję skóry.

Jak działa laser do usuwania tatuażu?

Laser picosekundowy wykorzystuje technologię ultra krótkich impulsów, które generują falę akustyczną rozbijającą barwnik w skórze. Liczone w picosekundach impulsy nie powodują przegrzania tkanek, dzięki czemu wykazują się znacznie mniejszą inwazyjnością niż inne lasery. Dodatkową ich zaletą jest krótki czas rekonwalescencji.

Szerszy opis działania laserów oraz szeroką ofertę akcesoriów do nich znajdziesz w sklepie dedykowanym profesjonalnym gabinetom medycyny estetycznej: https://cosmed24.pl/lasery-kosmetyczne-i-medyczne/laser-q-switch/.

Tak naprawdę lasery do usuwania tatuaży znajdują zastosowanie także w redukcji przebarwień. Ich działanie opiera się bowiem na zniwelowaniu niechcianego pigmentu lub sztucznie wprowadzonego barwnika w skórze.

Jak wykorzystuje się laser do usuwania tatuażu?

Lasery do usuwania tatuaży znajdują zastosowanie nie tylko w gabinetach medycyny estetycznej, ale też w samych salonach tatuażu. Dzięki tym urządzeniom specjalista może np. usunąć grafikę tylko w takiej części, by zyskać możliwość stworzenia nowego dzieła.

Dzięki działaniu lasera możliwe staje się usunięcie zarówno tatuażu ciemnego jak i kolorowego. W pierwszym przypadku długość fali wynosi 1064nm, a w drugim - 532nm.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Jak każdy zabieg, laserowe usuwanie tatuażu, makijażu permanentnego czy przebarwień ma swoje przeciwwskazania. Zasadniczo pokrywają się one z tymi obowiązującymi dla depilacji. To przede wszystkim ciąża i karmienie piersią, aktywne infekcje w obrębie skóry, choroby takie jak łuszczyca, trądzik, bielactwo czy opryszczka, przyjmowanie niektórych leków fotouczulających, a także skłonność do powstawania bliznowców.

Jak wygląda zabieg?

Laserowe usuwanie tatuażu polega na naświetlaniu skóry za pomocą specjalnego urządzenia. Efekt jest widoczny już po pierwszej sesji, jednak dla uzyskania satysfakcjonującego rezultatu zabieg należy kilkukrotnie powtórzyć.

Podsumowując. Laserowe usuwanie tatuażu polega na rozbiciu barwnika, który wchłania się i zostaje wydalony przez organizm. Aby osiągnąć spodziewany efekt, warto skierować się do profesjonalnego gabinetu medycyny estetycznej lub sprawdzonego salonu tatuażu.