Lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski i Mazowiecki Mityng Dzieci w Ciechanowie
Miasto zaprasza na dwa prestiżowe wydarzenia sportowe, które odbędą się na stadionie przy ul. 3 Maja. Mistrzostwa Polski w biegach na 5000 m oraz I Mazowiecki Mityng Dzieci przyciągną sportowców z całego kraju i regionu.
  1. O 14:00 rozpocznie się I Mazowiecki Mityng Dzieci.
  2. Mistrzostwa Polski na dystansie 5000 m rozpoczną się o 17:30.
  3. Wstęp na oba wydarzenia jest bezpłatny.
  4. Stadion posiada pełnowymiarową bieżnię lekkoatletyczną.

Już 1 czerwca mieszkańcy będą mieli okazję uczestniczyć w dwóch wyjątkowych imprezach sportowych. Stadion miejski przy ul. 3 Maja stanie się areną zmagań młodych lekkoatletów oraz zawodników z całego kraju. Wszystko to w ramach Mistrzostw Polski w biegach na 5000 m oraz I Mazowieckiego Mityngu Dzieci.

Na początek, o godz. 14:00, odbędzie się I Mazowiecki Mityng Dzieci, w którym rywalizować będą najmłodsi sportowcy z regionu. Uczestnicy, zarówno dziewczęta, jak i chłopcy, będą reprezentować kluby sportowe z Mazowsza i sąsiednich województw. Zawody będą obejmować roczniki 2011-2012 (U-14) oraz 2013 i młodsze (U-12).

Następnie, o godz. 17:30, rozpocznie się główna atrakcja dnia – Mistrzostwa Polski na dystansie 5000 m. W zawodach wezmą udział kobiety i mężczyźni w kategoriach junior U-20 oraz młodzieżowiec U-23. Organizację tego wydarzenia powierzono Warszawsko-Mazowieckiemu Związkowi Lekkiej Atletyki, który współpracuje z Miastem i Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji (MOSiR).

Stadion miejski, na którym odbędą się zawody, został wybudowany w 2017 roku i spełnia wszystkie standardy, aby organizować imprezy sportowe na poziomie ogólnopolskim i międzynarodowym. Od listopada ubiegłego roku sportowcy mogą korzystać z nowoczesnego zaplecza sportowo-administracyjnego, które obejmuje m.in. szatnie, prysznice oraz siłownię.

Od 2018 roku miasto regularnie gości wydarzenia lekkoatletyczne o zasięgu krajowym. Do tej pory byliśmy gospodarzem takich imprez jak Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS, Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, Mistrzostwa Mazowsza Młodzików U-16 oraz Ogólnopolskie Zawody „Otwarcia Sezonu Jesiennego”.

Wstęp na oba wydarzenia jest bezpłatny. To doskonała okazja, aby spędzić dzień na świeżym powietrzu, kibicując młodym sportowcom i ciesząc się atmosferą prawdziwej rywalizacji sportowej.


Urząd Miasta w Ciechanowie