Bezpłatne autobusy na Noc Muzeów w Ciechanowie już jutro!
W sobotę 18 maja, mieszkańcy i goście będą mieli wyjątkową okazję, aby bezpłatnie zwiedzać najważniejsze atrakcje turystyczne naszego regionu. W ramach Nocy Muzeów, miasto zapewni bezpłatne autobusy, które dowiozą zainteresowanych do Parku Nauki Torus, Zamku Książąt Mazowieckich, Muzeum Szlachty Mazowieckiej, Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie oraz Muzeum Romantyzmu w Opinogórze.
  1. Bezpłatne autobusy do najważniejszych muzeów i atrakcji turystycznych.
  2. Interaktywne wystawy i warsztaty w różnych lokalizacjach.
  3. Specjalne pokazy i koncerty w Muzeum Pozytywizmu.
  4. Zwiedzanie krypt Krasińskich oraz spektakl „Pan Tadeusz” w Opinogórze.

Noc Muzeów to coroczna inicjatywa, która umożliwia zwiedzanie muzeów i galerii w niestandardowych godzinach, często za darmo. W naszym mieście, 18 maja, mieszkańcy i turyści mają szansę skorzystać z bezpłatnych linii autobusowych, które ułatwią dotarcie do popularnych miejsc kultury i historii.

Autobusy Zakładu Komunikacji Miejskiej będą kursować od godziny 17:10 do 21:45. Trasa obejmuje Zamek, Plac Kościuszki, Park Nauki Torus aż po Gołotczyznę, gdzie autobusy dotrą po około 30 minutach. Powroty z Gołotczyzny zaplanowano na godziny: 18:15, 19:45, 21:15 i 22:30. Ponadto, do Muzeum Romantyzmu w Opinogórze będzie można wyjechać z centrum miasta o 17:15 i 18:30, z powrotem o 21:15 i 22:30.

Park Nauki Torus przygotował interaktywne wystawy dostępne bezpłatnie od godz. 18.00 do 21.00. Dodatkowo, o godz. 18.00 na zielonym dachu parku odbędzie się pokaz ognistych eksperymentów, co z pewnością przyciągnie wielu entuzjastów nauki.

Muzeum Szlachty Mazowieckiej otworzy swoje drzwi dla zwiedzających od godz. 18:00 do 23:00, umożliwiając bezpłatny dostęp do wszystkich ekspozycji. Warsztaty „W pracowni alchemika” oraz pokazy uzbrojenia rycerskiego będą jednymi z atrakcji tego wieczoru. Na dziedzińcu zamkowym o godz. 22:00 odbędzie się pokaz kaskaderski „Koń i ogień dwa żywioły” w wykonaniu grupy Caballero Daniel Tomaszewski.

W Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie o godz. 18:05 zaplanowano koncert uczniów i absolwentów Państwowej Szkoły Muzycznej I. stopnia im. Stanisława Moniuszki, a o godz. 21:00 odbędzie się pokaz teatru ognia Pi-Art. Manufaktury Artystycznej z Krakowa.

Muzeum Romantyzmu w Opinogórze również przygotowało bogaty program. Ekspozycje będą dostępne bezpłatnie od godz. 18:00 do 22:00. Warsztaty dla najmłodszych oraz zwiedzanie krypt Krasińskich to tylko niektóre z planowanych atrakcji. O godz. 20:00 odbędzie się plenerowy spektakl „Pan Tadeusz”.

Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w Nocy Muzeów, która jest niepowtarzalną okazją do odkrywania bogactwa kulturowego naszego regionu w wyjątkowej atmosferze.


Na podst. UM Ciechanów