Pijany kierowca z zakazem stracił auto po kontroli w Ciechanowie
Niefrasobliwość za kierownicą przypieczętowana sądowym zakazem i alkoholem. Lokalny mieszkaniec powiatu płaci wysoką cenę.
  1. Kontrola drogowa wykazała ponad 2 promile alkoholu w organizmie 40-latka.
  2. Mężczyzna złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.
  3. Auto zabezpieczone na poczet przyszłej kary. Grozi mu do 5 lat więzienia.
  4. Nowe przepisy zaostrzają kary za jazdę pod wpływem.

Przypadki łamania prawa drogowego nie są rzadkością, jednak niektóre sytuacje szczególnie rzucają się w oczy ze względu na swoją bezmyślność. Ostatni piątek stał się dniem, który 40-letni mieszkaniec naszego powiatu z pewnością zapamięta na długo. Jego decyzja o wsiadaniu za kółko w stanie nietrzeźwości i dodatkowo z aktywnym sądowym zakazem prowadzenia, zakończyła się szybką interwencją policji.

Wyraźnie przekroczona prędkość była pierwszym sygnałem dla funkcjonariuszy, że coś może być nie tak. Szybko potwierdziły się ich przypuszczenia, gdy badanie alkomatem wykazało obecność ponad 2 promili alkoholu w organizmie kierującego. To jednak nie był koniec złych wiadomości dla 40-latka, gdyż wkrótce okazało się, że mężczyzna nie powinien w ogóle znajdować się za kierownicą z uwagi na sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Policja, działając zgodnie z obowiązującymi przepisami, zabezpieczyła pojazd na strzeżonym parkingu. Teraz mężczyzna musi liczyć się z poważnymi konsekwencjami swojego postępowania. Nie tylko przekroczenie prędkości i jazda w stanie nietrzeźwości, ale przede wszystkim łamanie sądowego zakazu mogą skutkować karą do 5 lat pozbawienia wolności. Warto przypomnieć, że od 14 marca obowiązują zaostrzone kary za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu, co może dodatkowo skomplikować sytuację kierowcy.

Historia ta stanowi przestrogę dla wszystkich kierowców, przypominając o nieuchronnych konsekwencjach lekceważenia przepisów drogowych i sądowych zakazów. Bezpieczeństwo na drodze zależy od odpowiedzialności każdego z nas. Pamiętajmy, że decyzje, które podejmujemy za kierownicą, mogą mieć daleko idące skutki nie tylko dla nas samych, ale również dla innych uczestników ruchu drogowego.


Na podst. KPP w Ciechanowie