W niedzielę, 28 stycznia, podczas 32. finału mazowiecka Policja grała wspólnie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Na terenie całego garnizonu mundurowi zapewniali bezpieczeństwo wszystkich wolontariuszom, ale również darczyńcom. Na wielu stoiskach profilaktycznych Policji, funkcjonariusze nie tylko promowali zawód policjanta, ale również propagowali bezpieczeństwo.

W niedzielę (28.01) od rana mazowieccy policjanci pionu prewencji, służby kryminalnej, ruchu drogowego robili wszystko, aby zapewnić bezpieczeństwo uczestników 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Celem tegorocznej imprezy charytatywnej było zebranie pieniędzy na zakup sprzętu medycznego, służącego do leczenia pacjentów oddziałów pulmonologicznych. 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy stał się również okazją do spotkania z mundurowymi na stoiskach promocyjnych w trakcie pikników odbywających się w całym województwie. 

Dzięki wytężonej służbie ciechanowskich policjantów  32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na terenie naszego powiatu był bezpieczny. Zanim wolontariusze wyruszyli w miasto ze swoimi puszkami, zostali przeszkoleni przez funkcjonariuszy. Podczas spotkań zwrócono uwagę na sposób prowadzenia zbiórki, aby nie miały miejsca żadne niepokojące sytuacje.

Policjanci obecni byli wszędzie tam, gdzie odbywały się lokalne imprezy organizowane przez sztaby WOŚP oraz gdzie prowadzone były zbiórki pieniędzy przez wolontariuszy. Nie odnotowaliśmy w tym czasie żadnych incydentów.

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy stał się również okazją do spotkania z funkcjonariuszami na stoisku promocyjnym w trakcie pikniku zorganizowanego na Placu Jana Pawła II w Ciechanowie. Policjanci nie tylko rozmawiali o bezpieczeństwie, ale także zaprezentowali sprzęt służbowy, który wykorzystują na co dzień w służbie na rzecz bezpieczeństwa naszych obywateli. Odwiedzający nasze stoisko otrzymali odblaskowe upominki, a najmłodsi również specjalne kolorowanki przypominające o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Dla dzieci największą atrakcją była możliwość obejrzenia policyjnego radiowozu.

 

asp. Magda Zarembska/ KPP w Ciechanowie