sprawa rozwodowa

Proces rozwodowy to niełatwe wyzwanie dla małżonków. W tym poradniku przeczytasz, jak szybko i sprawnie zgromadzić dowody, które pozwolą sądowi wydać sprawiedliwe postanowienie. Poznaj szczegółowe informacje.

Najważniejsze są dowody

Odpowiednie dowody pozwolą sądowi wskazać na winę jednego z małżonków. Jednak nie zawsze łatwo udowodnić zachowania, które wpłynęły na rozpad małżeństwa. Jeżeli to się uda, jedna ze stron musi liczyć się z poważnymi konsekwencjami.

Małżonek, który nie ponosi winy, ma prawo ubiegać się o alimenty. Czasami sąd orzeka je dożywotnio. Może jednak obniżyć świadczenie, jeśli strona niewinna, wejdzie w nowy związek małżeński.

Kolejny ważny czynnik to podział majątku. Sąd Najwyższy jasno stwierdził, że strona odpowiedzialna za rozpad związku nie ma prawa, aby żądać równego podziału majątku, zgromadzonego podczas małżeństwa

Jednocześnie rozwód z orzeczeniem o winie nie jest równoznaczny z ograniczeniem bądź pozbawieniem władzy rodzicielskiej. Według kodeksu rodzinnego i opiekuńczego rozwód związany jest z relacją pomiędzy małżonkami. Natomiast nie wpływa on na kontakty obojga rodziców z dziećmi. Istnieje jednak wyjątek od tej reguły. Otóż sąd może ograniczyć władzę rodzicielską, jeżeli o winie zdecydowała przemoc, nękanie czy alkoholizm.

Samodzielne gromadzenie dowodów może być bardzo trudne. Dużym wsparciem będzie prywatny detektyw Ciechanów, który dyskretnie i legalnie zgromadzi niezbędne informacje. Dane przedstawione przez licencjonowanych specjalistów mają duże znaczenie dla sądu.

Kiedy sąd orzeka o winie?

Sądy do każdego przypadku podchodzą indywidualnie. Przyczyny orzekania o winie mogą być różne i zawsze wymagają zbadania relacji rodzinnych. Najczęściej rozwód wiąże się z porzuceniem rodziny, zdradą, przemocą, hazardem czy nadużywaniem alkoholu lub innych środków psychoaktywnych.

Wiele zachowań małżonków bardzo trudno udowodnić bez rzetelnych dowodów. Dotyczy to zwłaszcza zdrad. Natomiast obserwacja figuranta przez detektywa bardzo często stanowi kluczowy argument. Ponadto specjalista sporządza szczegółowy raport i może potwierdzić jego autentyczność podczas zeznań. Wówczas szansa na korzystny wyrok znacznie rośnie.

Prywatny detektyw– dlaczego warto?

Zwróć uwagę, że sąd bierze pod uwagę wyłącznie legalnie zdobyte dowody. Natomiast do gromadzonych przez strony informacji może mieć wiele wątpliwości. Tymczasem detektywi mają licencję, która uprawnia ich do prowadzenia szczegółowego śledztwa. Dokładna obserwacja małżonka oraz wywiad środowiskowy pozwoli jasno przedstawić sytuację podczas zeznań.

Wśród zgromadzonych dowodów mogą być zdjęcia, nagrania video i audio, wydruki wiadomości SMS i mail, bilingi rozmów telefonicznych, historia konta, kopie rachunków i paragonów czy zeznania świadków.

Sąd na pewno przeanalizuje każdy materiał i dzięki temu wyda sprawiedliwe postanowienie. Przekonało się o tym wiele osób, które postawiły na wsparcie detektywa. Dołącz do nich i zaufaj ekspertom.