Zabezpieczenia imprez, nietrzeźwi kierowcy, brawura na drodze. Policjanci podsumowują miniony weekend na terenie powiatu ciechanowskiego. Ostatnie dni były czasem wzmożonej pracy przez ciechanowskich policjantów, funkcjonariusze zabezpieczali imprezy masowe, które odbywały się na terenie powiatu ciechanowskiego, dbali o spokój i porządek oraz bezpieczeństwo mieszkańców oraz interweniowali kiedy mieszkańcy potrzebowali pomocy.

W nocy z 22/23 czerwca br. ciechanowscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. 22-letni mieszkaniec pow. ciechanowskiego kierował VW Golfem mając w organizmie blisko 0,8 promila alkoholu.

Policjanci zauważyli kierowcę volkswagena w Ciechanowie na ul. Tatarskiej. Młody mężczyzna o godz. 3:10 wraz z pasażerami poruszał się vw bez światła pozycyjnego. W trakcie kontroli policjanci wyczuli od kierowcy alkohol. Badanie na zawartość alkoholu wykazało blisko 0,8 promila. Policjanci zatrzymali 22-latkowi prawo jazdy. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości będzie odpowiadał przed sądem.

24 czerwca br. Około godz. 14:30 w Ciechanowie na skrzyżowaniu ul. Płockiej z ul. Tysiąclecia doszło do wypadku drogowego, w którym ranna została jedna osoba. W zdarzenia brały udział dwa pojazdy samochód ciężarowy DAF oraz samochód osobowy VW. Policjanci ustalili, że 31-letni kierowca poj. Daf wykonywał manewr skrętu w lewo z ul. Płockiej w ul. Tysiąclecia natomiast 44-letni kierowca volkswagena poruszał się ul. Płocka w kierunku centrum Ciechanowa. W wyniku zdarzenia dwie osoby, kierowca i pasażer, VW zostały przewiezione do szpitala. Według wstępnych informacji jedna osoba doznała urazu nogi. Policjanci z KPP w Ciechanowie wyjaśniają dokładne okoliczności oraz przyczyny wypadku.

26 czerwca br. około godz. 5:00 w Ciechanowie na ul. Witosa nietrzeźwy kierowca samochodem Honda uderzył w ogrodzenie oraz bramę wjazdową, następnie dachował. Policjanci na miejscu zdarzenia zastali 22-letniego mieszkańca Ciechanowa, który nie wymagał hospitalizacji, ratownicy medyczni udzielili mężczyźnie pomocy na miejscu zdarzenia, policjanci natomiast ustalili, że młody mężczyzna miał w organizmie 0,9 promila alkoholu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Policjanci zatrzymali 22-latkowi prawo jazdy. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka nawiązka.

Funkcjonariusze zatrzymali dwóch piratów drogowych, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Pierwszy został zatrzymany 23 czerwca br. około godz. 10:40 w Glinojecku na ul. Płockiej, kierowca vw pędził z prędkością 102 km/h , wczoraj 26 czerwca o godz. 11:40 w Opinogórze Górnej na ul. Konwerskiego kierujący samochodem Opel Insygnia przekroczył dozwolona prędkość w obszarze zabudowanym o 53 km/h. Kierowcy zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 1500 zł oraz 10 pkt karnymi, dodatkowo kierowcy stracili prawa jazdy na okres 3 miesięcy.

 

kom. Jolanta bym