Policjanci podsumowali czterodniowy czerwcowy weekend na drogach powiatu. Dla policjantów ruchu drogowego był to czas wytężonej pracy, którzy kontrolowali prędkość oraz zachowanie na drodze. Na drogach powiatu ciechanowskiego odnotowaliśmy 4 zdarzenia drogowe, w których nikt nie odniósł obrażeń natomiast jeden z uczestników kolizji był nietrzeźwy. Policjanci zatrzymali również pirata drogowego, który pędził powyżej setki w obszarze zabudowanym.

15 czerwca br. o godz. 20:00 w miejscowości Pomorze policjanci zatrzymali kierowcę BMW, który pędził w terenie zabudowanym ponad 100 km/h. Mieszkaniec Płocka został ukarany mandatem oraz punktami karnymi. Kierowca oczywiście stracił tez prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

17 czerwca br. około godz. 20:00 w Ciechanowie na ul. Pułtuskiej doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. Gdy kierowca samochodu Hyundai, skręcając z ulicy Pułtuskiej w Witosa zatrzymał się przed przejściem dla pieszych kierowca samochodu skoda fabia nie zachował należytej odległości od poprzedzającego go pojazdu i uderzył w tył Hyundaia. W trakcie czynności na miejscu zdarzenia policjanci wyczuli od kierowcy skody alkohol. Okazało się, że 69-letni mieszkaniec Ciechanowa był nietrzeźwy. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że miał w organizmie 2 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy. 69-latek odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 

kom. Jolanta Bym