Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ciechanów

Przepis na gładkie dłonie – poznaj naturalne składniki, na które warto zwrócić uwagę

Skóra dłoni to część ciała, która jest szczególnie narażona na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, działanie detergentów zawartych w środkach czyszczących, a w zimie także na zmiany temperatury. Warto zadbać o to, by mimo niekorzystnych czynników zewnętrznych chronić i odpowiednio pielęgnować nasze dłonie. Podobnie jak twarz i reszta ciała skóra dłoni potrzebuje oczyszczenia, odżywienia i regeneracji.

Rytuał pielęgnacji dłoni

Prawidłowe oczyszczanie dłoni to pierwszy krok do ich pięknego, zadbanego wyglądu. Ręce myjemy wprawdzie bardzo często, ale od czasu do czasu warto również wykonać peeling dłoni. Można go zrobić przy okazji peelingu całego ciała lub wykorzystać specjalne rękawiczki złuszczające. Pomocne mogą okazać się też kosmetyki zawierające kwasy i enzymy owocowe, np. z jabłka lub cytrusów. Pozbycie się martwego naskórka znajdującego się na powierzchni skóry pozwala na ich dogłębne nawilżenie i lepsze wnikanie substancji aktywnych zawartych w kosmetykach pielęgnacyjnych. Na tak przygotowane dłonie warto nałożyć maseczkę regenerującą bogatą w różnego rodzaju olejki, masła, nawilżający mocznik, allatoninę, panthenol czy żel aloesowy. Podobne składniki powinny zawierać kremy do dłoni. Aby odpowiednio zadbać o paznokcie, warto dodatkowo przed aplikacją kremu smarować je olejami, np. olejem ze słodkich migdałów.

Zarówno w pielęgnacji rąk, twarzy i całego ciała, warto szukać produktów, które posiadają naturalne, przyjazne dla zdrowia i środowiska składy. Unikanie tanich konserwantów (parabeny), wysuszającego alkoholu (alkohol denaturowany), silnych substancji myjących (SLS i jego pochodnych zawartych w żelach do mycia ciała) oraz innych szkodliwych substancji pozwoli zapobiec wystąpieniu różnego rodzaju alergii i zmian skórnych. Naturalny peeling i maseczkę można stosować od czasu do czasu, ale krem i olej na paznokcie powinno się wprowadzić do codziennej rutyny pielęgnacyjnej, ponieważ dłonie są narażone nie tylko na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne powstające podczas pracy, ale także nadmierne przesuszenie w wyniku częstego mycia. Systematyczna aplikacja nawilżająco – kojących kosmetyków i unikanie czynników drażniących z pewnością pozwoli utrzymać skórę dłoni w lepszej kondycji. Zobacz również: Dezodorant w sprayu czy w kulce. Poznaj nasze opinie