Zakładanie działalności gospodarczej, bez względu na jej formę, wiąże się z koniecznością podania adresu, pod którym będzie ona prowadzona. Na tym etapie młodzi przedsiębiorcy często napotykają problemy - z jednej strony nie chcą oni wynajmować powierzchni gospodarczych ze względu na ich cenę, z drugiej zaś chcą uniknąć rejestrowania działalności we własnym mieszkaniu. Rozwiązaniem jest wirtualne biuro w Warszawie. Sprawdzamy, dlaczego.
Jak to działa?
Wirtualne biuro w Warszawie daje przede wszystkim możliwość zarejestrowania działalności gospodarczej pod swoim adresem. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które chciałyby prowadzić działalność gospodarczą, jednak mają problem ze znalezieniem siedziby swojej firmy. Na ogół wirtualne biura oferują także innego typu usługi, takie jak odbieranie poczty, wynajem sal na spotkania biznesowe, przechowywanie dokumentów, kontakt z kontrahentami i wiele innych czynności typowo biurowych. Wszystko zależy jednak od konkretnej oferty, gdyż ogólnym celem wirtualnych biur jest możliwość pozyskania adresu pod rejestrację działalności. Nie oznacza to jednak, że właściciel firmy nie może z biura korzystać - często są to powierzchnie, które można użytkować w czasie pracy bądź podczas spotkań z klientami.
Dlaczego wirtualne biuro to najlepsze rozwiązanie?
Młodzi przedsiębiorcy mogą wynająć lokal przeznaczony do prowadzenia działalności gospodarczej bądź zarejestrować ją we własnym mieszkaniu (jeżeli nie korzystają z usług wirtualnego biura). Tymczasem pierwsze rozwiązanie jest bardzo drogie, dlatego często znajduje się poza zasięgiem młodych właścicieli firm. Powierzchnie użytkowe w Warszawie uchodzą za najdroższe w całym kraju, stąd też ich popularność spada. Natomiast rejestracja działalności gospodarczej niesie za sobą daleko idące skutki. Przede wszystkim kontrahenci oraz klienci znają nasz adres domowy, co może być przyczyną wielu problemów. Co więcej, prowadzenie działalności pod własnym adresem oznacza konieczność dokonywania bardziej skrupulatnych rozliczeń podatkowych oraz możliwość częstszych kontroli ze strony urzędu skarbowego. Istniej bowiem domniemanie, że znaczna część kosztów, którą ponosi firma, w rzeczywistości przypada na prywatne wydatki właściciela firmy. Skorzystanie z usługi wirtualnego biura pozwoli uniknąć tego typu domysłów ze strony fiskusa.
Wygodne i legalne
Warto podkreślić, że wirtualne biuro w Warszawie to rozwiązanie, które pozostaje w zgodzie z prawem. Nie mamy tutaj bowiem do czynienia z nieistniejącym adresem, który został stworzony na potrzeby rejestracji firmy. Wręcz przeciwnie - wirtualne biuro, pomimo swojej nazwy, ma fizyczną postać, dlatego też jest w pełni legalne. Co więcej, dla właściciela firmy jest to bardzo wygodne i opłacalne, gdyż pozwala zaoszczędzić, co jest ważne szczególnie na początku prowadzenia działalności gospodarczej. Adres firmy można również przerejestrować, dlatego na wirtualne biuro mogą zdecydować się także osoby, które już prowadzą działalność i chciałyby nieco zredukować jej koszty.