Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ciechanów

Drewno należy do niezwykle uniwersalnych materiałów budowlanych, które można użyć zarówno podczas budowy domu, jak i w procesie jego wykańczania. Drewniane powierzchnie idealnie wpisują się w nowoczesną architekturę, szczególnie jeśli zestawimy je z betonem czy szkłem. Drewniane meble retro coraz bardziej zyskują na popularności, dlatego zakup odpowiedniej farby do drewna jest niezwykle ważne na etapie renowacji starego sprzętu. Nie inaczej jest w przypadku starych, drewnianych podłóg, które po lekkim odświeżeniu mogą posłużyć nam jeszcze przez wiele długich lat. Dobra farba do parkietu to klucz do ponadczasowej, eleganckiej posadzki, która może stać się wizytówką naszego domu.

Rodzaje farb do drewna

Na półkach sklepowych znajdziemy rozmaite produkty do malowania drewna. Od impregnatów, przez bejce, aż po lakiery i farby do malowania drewna na zewnątrz i wewnątrz naszego domu. Najlepsi producenci na rynku farb, jak Trikkurila czy Beckers do drewna oferują szereg wariantów kolorystycznych, dzięki którym możemy uzyskać przestrzeń naszych marzeń. Dobra farba do drewna nie tylko powinna sprostać wymaganiom drewnianej powierzchni, ale powinna również zadowolić nasz zmysł estetyczny. Farba do drewna i kolory w rozmaitych odcieniach umożliwiają zrealizowanie każdej, nawet najbardziej awangardowej wizji aranżacji wnętrz naszego mieszkania.

Biała farba do drewna to pewny i bezpieczny wybór. Może stanowić zarówno permanentne rozwiązanie, jak i rozwiązanie przejściowe, gdy brakuje nam pomysłów. Biala farba do drewna, tak jak szara farba do drewna może być użyta także w charakterze bazy startowej pod ciemniejsze pigmenty. Kolorowe farby do drewna pozwalają nieco zaszaleć z wystrojem przestrzeni mieszkalnej. Srebrna czy złota farba do drewna jest coraz częstszym wyborem, jeśli chodzi o renowację wysłużonych mebli czy dekoracji. Świetnie sprawdzi się połyskująca farba do malowania drewna, która dodatkowo wzmocni wyjątkowy efekt. Matowa farba do drewna sprawdzi się w przypadku jasnych, neutralnych kolorów, które przeznaczone są do gładkich, równych powierzchni. Farba biała do drewna o matowym wykończeniu to świetny sposób na uzyskanie modnej, nowoczesnej podłogi, która nie tylko zyska nowy kolor, ale również ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi. Równie dobrze sprawdzi się transparentna farba do drewna, która subtelnie podkreśli walory drewnianej posadzki, która swoje lata świetności ma już za sobą.

Farby do malowania drewna zewnętrzne i wewnętrzne

Najlepsza farba do drewna nie powinna sprawiać kłopotu w czasie aplikacji, a także nie powodować nieprzyjemnych efektów ubocznych. Niebezpieczne dla zdrowia lotne związki organiczne obecne w farbach niższej jakości mogą być przyczyną zawrotów lub bólów głowy, dlatego farba ekologiczna do drewna to rozwiązanie w pełni bezpieczne, ponieważ nie zawiera związków toksycznych.

Farby do drewna na zewnątrz

Jeśli chodzi o malowanie drewna na zewnątrz, czynność ta wymaga zgoła odmiennych produktów niż malowanie wewnątrz naszego domu. Farby zewnętrzne do drewna charakteryzują się wysoką odpornością na szkodliwe działanie wody opadowej czy ekstremalnie skrajnych temperatur, dlatego też znacznie dłużej zachowują swoje właściwości niż tradycyjne preparaty do drewna. Drewniane meble ogrodowe czy werandy często traktujemy farbą do drewna białą, która świetnie odznacza się na tle naturalnej zieleni czy drewnianego tarasu. Dodatkowo, farby do drewna zewnętrzne świetnie zabezpieczają i impregnują drewno, które może zachować swoje właściwości przez wiele lat intensywnej eksploatacji.