Leczenie endodontyczne warszawa nazwane inaczej zabiegiem kanałowym to zabieg, który wykonuje lekarz stomatolog żoliborz. Gdy zapadnie decyzja wiele osób obawia się takiej formy ingerencji stomatologicznej warszawa. Lęk ten wynika z faktu, że leczenie kanałowe kojarzy się z bólem, wieloma wizytami u dentysty żoliborz oraz dużymi kosztami. Czy tak jest w rzeczywistości? Wprawdzie w każdej plotce jest trochę prawdy, jednak doświadczenie wielu gabinetów dentystycznych wskazuje, że wokół leczenia kanałowego narosło wiele mitów, które z rzeczywistością nie mają nic, albo prawie nic wspólnego.

Leczenie endodontyczne – co warto wiedzieć?

Mity na temat leczenia kanałowego

1. Mit pierwszy – leczenie kanałowe jest bolesne. Faktem, jest, że ten zabieg stomatologiczny nie należy do przyjemnych, jednak nowoczesna stomatologia warszawa daje wiele możliwości, które sprawiają, że pacjent nie musi odczuwać bólu. Rozwiązaniem jest zastosowanie znieczulenia miejscowego, które jest całkowicie bezpieczne dla organizmu. Znieczulenie jest coraz bardziej skuteczne i ewentualne niepowodzenia, zostały zminimalizowane do zera. Wyjątkiem są tzw. Kanału TTXR, które skutecznie blokują cząsteczki znieczulenia, jednak takie przypadki zdarzają się bardzo rzadko.

2. Mit drugi - lepiej zęba usunąć niż go leczyć. Wprawdzie współczesna stomatologia estetyczna potrafi zdziałać przysłowiowe cuda, to nawet najnowocześniejszy implant jest w jamie ustnej ciałem obcym. Gdy leczenia podejmie się profesjonalista, chory ząb będzie służył jeszcze naprawdę długo, a ewentualne ukruszenia mogą zostać przykryte koroną.

3. Mit trzeci - wszystko trwa bardzo długo. Faktem jest, że ząb kanałowy nie zostanie wyleczony w czasie wizyty na pogotowiu stomatologicznym warszawa, jednak nie można zapominać, że pogotowie dentystyczne nie jest przeznaczone do prowadzenia takich usług. Nowoczesna technologia sprawia, że kanały chorego zęba uzupełniane są w ciągu dwóch- trzech wizyt, chyba że pacjent cierpi na stan zapalny, który musi zostać wcześniej wyleczony z wykorzystaniem antybiotyków.

4. Mit czwarty - zatruwanie zęba jest niebezpieczne dla zdrowia. Rzeczywiście, jeszcze do niedawna powszechnie stosowane substancje wypełniające kanały zęba, gdy nie zostały we właściwym czasie usunięte szybko przenikały do organizmu. Obecnie z tej metody korzysta się bardzo rzadko, tylko w sytuacji, gdy pacjent z różnych względów nie może poddać się leczeniu w znieczuleniu miejscowym.