Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ciechanów

Polacy już dawno stali się narodem mobilnym, a w ostatnich latach znacząco wzrosła także ich świadomość turystyczna. Coraz częściej rezygnują oni z drogich zagranicznych wycieczek na rzecz krajowego wypoczynku. Duży wpływ na popularyzację tego zjawiska ma również klimat, który w ostatnich latach uległ znaczącej zmianie. Pogoda w okresie wakacyjnym jest łatwiejsza do przewidzania, a średnia temperatura w letnich dnia wzrasta. Nic, tylko wyjeżdżać na urlop!

Gdzie Polacy wyjeżdżają najchętniej? W tej kwestii również zaszła spora zmiana w ostatnich latach. Wcześniej dominowały wyjazdy nad morze, najczęściej do najpopularniejszych kurortów, jak Sopot, Kołobrzeg, czy Międzyzdroje. Jednak duże nagromadzenie turystów, tłok i wysokie ceny coraz skuteczniej odpychają Polaków od tego kierunku. Obecnie duże chętniej wybierają oni hotele na Mazurach jako miejsce swojej wakacyjnej wyprawy. Wspólnie z pracownikami jednego z najlepszych hoteli na Mazurach - Mazurski Raj - wskazujemy, jakie hotele wybierają nasi rodacy. Może to być drogowskaz, który pomoże i Tobie wybrać idealne miejsce!

Jakie hotele na Mazurach wybierają Polacy?

Cena za nocleg w hotelu na Mazurach - kluczowe kryterium

Jak wskazują wyniki przeprowadzonego przez specjalistów hotelarstwa badania, głównym kryterium decydującym o wyborze konkretnego miejsca jest jego cena. Mimo, że w ostatnich latach pensje rodaków znacząco wzrosły, to ciągle podczas porównywania ofert hoteli na Mazurach najczęściej stosowanym filtrem jest ogranicznik cenowy.

Coraz więcej gotówki w portfelu nie sprawia, że wakacje są tańsze. Wzrost wynagrodzeń dotyka również właścicieli restauracji i hoteli na Mazurach, które również zmuszone są podnieść wynagrodzenia swoim pracownikom. Oczywiście przekłada się to na wzrost cen za nocleg, posiłek, czy też dodatkowe atrakcje, za które płacą turyści.

Jednak dalej nie mamy na co narzekać. Ceny noclegów w Polsce są dużo niższe, niż w krajach zachodnich, gdzie za pokój w hotelu o podobnym standardzie co u nas, należy zapłacić nawet 40% więcej. To bardzo dużo, dlatego coraz większa liczba Polaków postanawia w okresie wakacyjnym pozostać w kraju. Duże różnice w cenach za nocleg zauważymy również w kraju - za pokój nad morzem zapłacimy kilka procent więcej niż za nocleg w hotelu na Mazurach.

Standard noclegu - najlepsze hotele mają coraz większe wzięcie

Mimo, że decydującym kryterium dalej jest cena to Polacy coraz częściej zwracają uwagę na standard hotelu na Mazurach, w którym mają zamiar spędzić wczasy. Jeszcze niedawno większość turystów decydowała się na wybór obiektu, który posiada dwie lub trzy gwiazdki, dzisiaj ta wajcha znacząco przesunęła się w stronę czterech gwiazdek. Polacy polubili luksus, który oferują najlepsze hotele na Mazurach.

Coraz większą uwagę zwraca się również na dodatkowe atrakcje, które oferuje dany obiekt. Dużą popularnością cieszą się hotele nad jeziorem, które zyskują dodatkowe uznanie ze względu na malownicze położenie. Dobrze jeśli posiadają także własne SPA oraz basen, w których goście mogą spełnić pochmurne dni.

Opinia dobrego hotelu ma ogromne znaczenie

Jesteśmy narodem, który wyjątkowo chętnie dzieli się opiniami na temat danego obiektu, czy też pobytu. Widać to zwłaszcza u osób, które z jakiegoś powodu nie są zadowolone z noclegu w konkretnym miejscu. Opinie, które otrzymuje dane miejsce ma często decydujący wpływ na decyzję o wynajęciu w nim pokoju. Dobry hotel na Mazurach jest nieodłącznie kojarzony z dobrymi opiniami - jeśli jesteś właścicielem takiego obiektu, koniecznie musisz zadbać o ich odpowiedni poziom.