W dniu Święta Kobiet w Kawiarni Artystycznej, odbyło się literacko-muzyczne spotkanie "Kobieta i mężczyzna, czyli powiedz mi jak mnie kochasz..."

Ilustracja do artykułu spotkanie_muzyczne_8_marca.JPG

Gościliśmy Dariusza Jakubowskiego wraz ze śpiewaczką Katarzyną Thomas i pianistą Piotrem Szafrańcem.

Zaprezentowali nam oni ucztę dla duszy. Miłosne tematy w poezji od E. Dickinsona, biblijnej, zmysłowej Pieśni nadPieśniami, szekspirowskich Sonetach, po współczesnych Szymborską, Herberta, Gałczyńskiego, czy Baczyńskiego. Były też Baudelairowskie namiętności dziewiętnastowiecznego Paryża, peronowe rozstania Thomasa Hardy’ego, ożywcze dotknięcie przywracające sens pustej rzeczywistości opisane przez Z. Krasinskiego.

Ten eklektyczny patchwork był świadomym wyborem również w muzyce. Obok legendarnego motywu z filmu MichelaLegranda Kobieta i mężczyzna, równie popularnych tematów z Love story, czy Amelii, melodii Marka Grechuty, usłyszeliśmy też popularne w artystycznych salonach paryskiej bohemy miniatury/etiudy Ericka Satie, miłosną arię Mimi z Cyganerii Pucciniego, czy neoromantyczną pieśń Ryszarda Straussa.

Wieczór był niezwykle udany, a kunszt aktorski Dariusza Jakubowskiego okazał się mistrzowskim występem niezwykłego talentu.

Informacja:
PCKiSz


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.