Kameralny koncert

Już niedługo mieszkańcy będą mieli okazję uczestniczyć w niecodziennym wydarzeniu muzycznym. Kameralny koncert „Ptaki Powrotne” odbędzie się 31 lipca 2024 roku o godzinie 17:00 w Krzywej Hali. To wyjątkowa okazja, by posłuchać poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w nowej, muzycznej odsłonie.

Historia albumu „Ptaki Powrotne” i jego twórcy

Album „Ptaki Powrotne” miał swoją premierę w 2009 roku i składa się z 17 kompozycji Janusza Lipińskiego do wierszy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Utwory te pierwotnie powstały w latach 1969-1976, lecz nową aranżację i życie tchnął w nie Jarek Kordaczuk, uznany kompozytor, autor tekstów oraz reżyser projektów multimedialnych. W pierwszej wersji albumu artystce towarzyszył rozbudowany zespół wybitnych muzyków, w tym Krzysztof Herdzin, Grzegorz Piotrowski i Cezary Konrad.

Goście specjalni i wyjątkowe aranżacje

Basia Raduszkiewicz, znana wykonawczyni z kręgu piosenki poetyckiej, zaprezentuje utwory z albumu „Ptaki Powrotne”. Będzie to niepowtarzalna okazja do wysłuchania wierszy Baczyńskiego z muzyką Janusza Lipińskiego w kameralnej atmosferze, przy akompaniamencie Jarka Kordaczuka. Jego wyjątkowe opracowanie muzyczne nadało tym utworom nowego brzmienia i głębi, co sprawia, że koncert „Ptaki Powrotne” zawsze cieszy się żywym odbiorem ze strony publiczności.

Unikalne wydarzenie w przeddzień rocznicy Powstania Warszawskiego

Koncert „Ptaki Powrotne” to nie tylko okazja do delektowania się pięknem muzyki i poezji, ale także moment refleksji nad historią. Wydarzenie odbędzie się w przeddzień 80. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, co nadaje mu dodatkowy, symboliczny wymiar. Dla mieszkańców będzie to wyjątkowa możliwość, by uczcić pamięć poległych oraz przypomnieć sobie o znaczeniu kultury i sztuki w trudnych momentach naszej historii.

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników muzyki i poezji na to wyjątkowe wydarzenie. Koncert odbędzie się 31 lipca 2024 roku o godzinie 17:00 w Krzywej Hali przy Placu Piłsudskiego 1. Nie przegapcie tej niepowtarzalnej okazji!


Źródło: MPB Ciechanów