KPP w Ciechanowie: Policyjna grupa Speed nie zwalnia tempa - 82 wykroczenia prędkości w tydzień
W minionym tygodniu ciechanowska drogówka nie miała chwili wytchnienia, zapełniając swoje statystyki licznymi wykroczeniami drogowymi. Aktywność policyjnej grupy SPEED skoncentrowana na przeciwdziałaniu niebezpiecznej jeździe znów przyniosła wymierne efekty w postaci wyraźnego odnotowania nieprzestrzegania przepisów ruchu drogowego.
  1. Policyjna grupa SPEED z Ciechanowa przeprowadziła kontrolę 94 pojazdów.
  2. W wyniku kontroli ujawniono ponad 90 wykroczeń, z których 82 to przekroczenia prędkości.
  3. Za przewinienia na drodze nałożono 75 mandatów karnych.
  4. Policja skierowała również 2 wnioski do sądu w celu ukarania sprawców.
  5. Jedna osoba straciła prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym.
  6. Zatrzymano także 7 dowodów rejestracyjnych pojazdów.
  7. Podkreślono zagrożenia wynikające z brawurowej jazdy i apelowano o ostrożność na drogach.

W świetle ostatnich działań policji na terenie powiatu ciechanowskiego, przekroczenie prędkości pozostaje na czele listy wykroczeń drogowych. Agresywne zachowania na drogach i ignorowanie obowiązujących limitów prędkości skutkują nie tylko mandatami, ale i realnym zagrożeniem dla życia i zdrowia uczestników ruchu drogowego. Występujące zbyt często przekroczenia prędkości są jasnym sygnałem ostrzegawczym, że drogowa dzicz nadal ma się całkiem dobrze, a praca policji wciąż jest niezbędna, by przywrócić porządek na ulicach.

W ostatnim czasie, dzięki rzetelnej pracy grupy SPEED, udało się wyeliminować wiele potencjalnie niebezpiecznych sytuacji. Zatrzymanie prawa jazdy za jazdę z prędkością wyższą niż o 50 km/h powyżej limitu w obszarze zabudowanym jest skutecznym przypomnieniem dla kierowców, że drogowe przepisy nie są zaleceniami, a obowiązkami. To ważne, by na terenach miejskich zachować szczególną ostrożność, pamiętając, że życie i zdrowie innych uczestników ruchu drogowego jest na pierwszym miejscu.

Apelujemy do wszystkich mieszkańców o rozwagę za kierownicą. Bezpieczna jazda, dostosowana do warunków panujących na drodze, jest kluczem do uniknięcia tragedii. Zapamiętajmy, że każdy z nas jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo na drodze, a respektowanie przepisów ruchu drogowego to podstawowa zasada cywilizowanego współistnienia.


Według informacji z: KPP w Ciechanowie