Rozpoczęły się zapisy do udziału w tegorocznej edycji miejskiego dyktanda. Każdy, kto chce sprawdzić swoją wiedzę i wykazać się umiejętnościami w zakresie poprawnej polszczyzny, może napisać je 9 grudnia. Na najlepszych czekać będą nagrody. Uczestnictwo w konkursie jest bezpłatne. W tym roku tekst podyktuje aktor Artur Barciś.

Ciechanowskie Dyktando o Pióro Prof. J. Bralczyka jest otwartym konkursem dla pasjonatów języka polskiego. Każdego roku jego tematyka jest inna i zaskakuje zebranych nie tylko trudnością, ale też humorem. Dyktando jest zarówno sprawdzianem wiedzy, jak i doskonałą zabawą językową, zachęcającą do zgłębiania zasad poprawnej polszczyzny i pisowni.

Tekst przygotowuje Agata Korzeniowska, polonistka szkoły STO w Ciechanowie. Szkoła wraz z miastem współorganizuje to wydarzenie już po raz ósmy. W tym roku tekst będzie związany z nadaniem przez Radę Miasta Ciechanów tytułu honorowego obywatela patronowi dyktanda – profesorowi Jerzemu Bralczykowi. Treść dyktanda podyktuje Artur Barciś.

Konkurs odbędzie się 9 grudnia o godz. 10.00 w auli Państwowej Akademii Nauk Stosowanych (ul. Wojska Polskiego 51). Uczestnicy powinni przybyć 30 min. wcześniej.

W tym roku rywalizacja będzie odbywała się w trzech kategoriach: Urzędnicy/Dziennikarze/Nauczyciele, Uczniowie i Studenci, Kategoria Otwarta (Open). Udział w konkursie jest bezpłatny. Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody rzeczowe i pamiątkowe statuetki.

Zapisy trwają do 4 grudnia. Warto już teraz wypełnić prosty formularz online lub zapisać się telefonicznie, bo obowiązuje limit liczby uczestników.  

Prace uczestników zostaną sprawdzone przez Jury tego samego dnia. Ogłoszenie wyników odbędzie się 9 grudnia około godziny 13.00 w auli PANS.

W organizację przedsięwzięcia tradycyjnie włączą się wolontariusze: nauczyciele i uczniowie. Patronat nad wydarzeniem objął prezydent miasta Krzysztof Kosiński, który regularnie bierze udział w ciechanowskim dyktandzie.

kategoria: Powiązane pliki [1]
format Nazwa pliku Rozmiar Pobierz
jpg VIII Ciechanowskie Dyktando 2023 - plakat 4.55MB pobierz plik: VIII Ciechanowskie Dyktando 2023 - plakat

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H