Policja Ciechanów: Przekroczył prędkość, był pijany zatrzymali go policjanci z Grupy SPEED

1 min czytania

32-letni kierowca samochodu Chrysler był nietrzeźwy, przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h dodatkowo pojazd nie posiadał aktualnego badania technicznego. Mieszkaniec pow. ciechanowskiego musi liczyć się teraz z odpowiedzialnością karną.

W piątek około godz. 16:30 w miejscowości Stary Garwarz, funkcjonariusze z ciechanowskiej Grupy SPEED zatrzymali kierowcę samochodu Chrysler, który przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o 68 km/h. W trakcie kontroli drogowej policjanci wyczuli od kierowcy alkohol. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że 32-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo pojazd, którym kierował nie posiadał aktualnych badań technicznych.

Mężczyzna otrzymał mandat karny w wysokości 2000 zł i 14 punktów karnych za przekroczenie prędkości.

32-latek odpowie za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata oraz wysoka nawiązka.

Komenda Powiatowa Policji w Ciechanowie, mazowiecka.policja.gov.pl/wci/aktualnosci/72990,Przekroczyl-predkosc-byl-pijany-zatrzymali-go-policjanci-z-Grupy-SPEED.html

Autor: krystian