W lipcu i sierpniu odbędą się trzy plenerowe koncerty Miejskiej Orkiestry Dętej OSP Ciechanów. Muzycy wystąpią dla mieszkańców i turystów przed ratuszem oraz przy ul. Warszawskiej – na skwerze WOŚP i na skwerze św. Piotra.

Otwarte dla publiczności koncerty w przestrzeni miejskiej odbędą się 8 lipca (godz. 19.00 plac Jana Pawła II), 5 sierpnia (godz. 17.00 skwer św. Piotra przy ul. Warszawskiej) i 26 sierpnia (godz. 18.00 skwer WOŚP przy miejskiej fontannie).

Miejska Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Ciechanowie zorganizuje je po raz drugi przy wsparciu miasta. Wstęp na koncerty, podobnie jak w roku ubiegłym, będzie bezpłatny.

Muzycy tradycyjnie zapewniają m.in. oprawę muzyczną ważnych i doniosłych wydarzeń kulturalnych oraz świąt patriotycznych w Ciechanowie. Natomiast na letnich koncertach w repertuarze znajdą się utwory o zróżnicowanym charakterze. Będzie można usłyszeć popularne hity polskiej muzyki filmowej, a także swing, mambo czy tango. Nie zabraknie również charakterystycznych dla orkiestr dętych efektownych marszy.

Cykl muzyczno-kulturalny odbędzie się w ramach współpracy miasta z organizacjami pozarządowymi, które corocznie realizują w trybie konkursowym zadania publiczne na rzecz ciechanowian. Koncerty dofinansowane przez Urząd Miasta Ciechanów zostaną zorganizowane jako element przedsięwzięć międzypokoleniowych integrujących społeczność lokalną z wykorzystaniem przestrzeni miejskiej.

Miasto rokrocznie podtrzymuje działalność muzyków funkcjonującej od ponad 100 lat orkiestry. W ramach współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną w Ciechanowie, realizując zadania z zakresu kultury, ratusz wspiera prowadzenie naboru muzyków, procesu szkolenia, zakup instrumentów i umundurowania oraz przygotowanie i realizację koncertów.

kategoria: Powiązane pliki [1]
format Nazwa pliku Rozmiar Pobierz
jpg Letnie Koncertowanie OSP Ciechanów - plakat 312.25KB pobierz plik: Letnie Koncertowanie OSP Ciechanów - plakat

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H