poprawione W ostatni weekend ciechanowscy strażacy interweniowali siedmiokrotnie. Poniżej przedstawiamy wybrane zdarzenia.

7 lutego o godz. 13:58 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w m. Gołotczyzna. Po przybyciu na miejsce zdarzenia KDR zastał kolizję drogową samochodu osobowego Seat Cordoba z samochodem Opel Corsa. Podróżujący pojazdami nie odnieśli obrażeń. Przybyły KDR po zapoznaniu z sytuacją polecił:

- zabezpieczyć miejsce zdarzenia,

- wprowadzić ruch wahadłowy i kierować nim do czasu przyjazdu Policji,

- odłączyć akumulatory w uszkodzonych pojazdach,

- zebrać płyny eksploatacyjne przy użyciu sorbentu.

Po przybyciu policji uszkodzone pojazdy usunięto z drogi. Miejsce zdarzenia wraz z pojazdami przekazano na piśmie pozostałemu na miejscu patrolowi Policji. W trwających 44min działaniach udział brały cztery zastępy straży pożarnej.

8 lutego o godz. 14:28 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego wpłynęła informacja o pożarze w m. Ciemniewko. Po przybyciu na miejsce zdarzenia KDR zastał pożar śmieci. Kontener plastikowy na odpady mieszane znajdował się w odległości około 1 metra od kolejnego śmietnika oraz 3 metry od ogrodzenia cmentarza. Istniało zagrożenie na rozprzestrzenienie się ognia ponadto zadymienie mogło stwarzać utrudnienia dla osób odwiedzających groby. Brak osób poszkodowanych. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz przeprowadzeniu rozpoznania. Następnie podano jeden prąd wody z linii szybkiego natarcia w celu ugaszenia pożaru. W trwających 58min działaniach udział brały dwa zastępy straży pożarnej.

Opracowanie: mł. kpt. Damian Kołpaczyński

Zdjęcia: KP PSP Ciechanów